SERİ KATİLLER SERİSİ 3: TED BUNDY PART 2

  • Home
  • Tarih
  • SERİ KATİLLER SERİSİ 3: TED BUNDY PART 2

İlk partı halen okumadıysanız önce buraya tıklayarak Ted Bundy Part 1‘i okumanızı tavsiye ederim. Seri katil terimini literatüre sokan kişinin kim olduğunu elbet merak etmişsinizdir. Dünyanın ilk seri katili olarak adlandırılan Ted Bundy …

 

İlk Caniliğin Ardından

Ann Healy

İlk canice girişimden sonra, Lenz gibi Washington’da eğitim gören ve aynı fiziki özelliklere sahip olan Lynda Ann Healy’yi kurban olarak seçmişti. 31 Ocak 1974 tarihinde genç kızın kendi odasında onu bayıltıp üzerine kot pantolon ve bluz giydirip kızı çarşafa sararak dışarı çıkartmış. Genç kızın cesedi daha doğrusu cesedinden geriye kalan parçalar 1 yıl sonra dağlarda bulunmuştu. Lynda Ann Healy’nin katili olan Ted Bundy , 1974 yılının ilk yarısında en az 8 genç kadını daha öldürerek seri katil ünvanı kazanmıştır.

Bukalemun Ted Bundy

Kurbanlarını döverek, tecavüz ederek veya çeşitli işkence aletleri kullanan Ted Bundy zekası, beyefendi görünümü, kültürü ve çekiciliği sayesinde yıllar boyunca fark edilmeden cinayetler işlemiştir. Amerika’nın en bilinen eyaletlerinde ve şehirlerde elini kolunu sallayarak gezebilen katilin bir özelliği de bukalemun gibi kılık değiştirebilmesidir. Kimi zaman sakat ve koltuk değneği kullanan bir genç oluyordu, kimi zaman da polis kılığına girerek yaşamını sürdürüyordu. Şeytani bir beyne sahip Ted Bundy kızların karşısında cazibesini kullanarak onları istediği yere götürüyormuş.

Buz kıracağı, levye, demir boru, kelepçe vb. aletlerle kurbanlarını katleden Bundy’nin bazı kurbanlarının etini pişirip yediğini söyleyenler bile var. Ayrıca psikopat ve sosyopat olan katilimiz genç kızlara hem canlıyken hem de ölüyken bile tecavüz ediyormuş. Çok beğendiklerine güzel makyaj yapıp, elbiseler giydirip bedenleri çürüyene kadar bırakmıyormuş. Tabi bu davranışlarıyla da tam bir “ölü sevici” olduğunu anlayabiliyoruz.

 

Ted Bundy Yakalanması

Carol DaRonch

Cinayetlerin ardı arkası kesilmiyordu. Polis hiç bir delil bulamadan katili araştırmaya devam etmekteydi. Çünkü Bundy arkasında hiç bir iz bırakmadan yoluna devam ediyordu. Ama bir gün yani 8 Kasım 1974’te Utah’ta tam kurban modeline uygun olan Carol DaRonch seri katilin planı bozmuştu. Genç kızın yanına polis kılığında yaklaşan Ted, kıza “Arabanızın kapıları zorlanmış gibi gözüküyor. Her şey yolunda mı?” gibi bir ifade de bulunarak kızın aracı kontrol etmesini söylemişti. Carol araçta bir sorun olmadığını söylese de Ted, polis merkezine gelip ifade vermesi için ısrar etmişti. Israrla sonucunda genç kız seri katilin aracına binmişti ama ondan şüphelendiği için bir süre sonra kendisini arabadan atarak kurtulmuştu. Polise gidip Bundy’nin eşkalini vermiş ve Volkswagen Beetle marka aracı olduğunu ihbar etmişti. Aylar sonra yani 16 Ağustos 1975 tarihinde yakalanarak sadece genç kızı kaçırmaktan suçlu bulunmuştu. Bu suçtan dolayı 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı ancak yaklaşık 2 yıl sonra bir yolunu bulup hapishaneden kaçmıştı.

İdam Emri

ted bundy

Kaçtıktan sonra cinayetler işlemeye devam ediyordu. Ancak bir kere yakalandığı için gözler üzerindeydi. Tekrar yakalanıp 25 Haziran 1979’da yeniden başlayana dava süreci 4 gün sürmüştü. Bundy kendi avukatlığını kendisi yapıyordu. Mahkeme devam ederken dedektifler kanıtlar bulmuş ve Bundy’nin cinayetle suçlanması için yeterli kanıtlardı. Kanıtlar karşılaştırıldıktan sonra Bundy hakkında idam emri verilmişti. Fakat katilimiz zeki ve hukuk konusunda bilgili olduğu için itirazda bulunarak idamını 10 yıl erteleyerek temyiz sürecini başlatmıştı. Bu süre içerisinde çok sayıda mektup ve onu suçsuz sanan kadın hayranları olan Bundy’nin idam edileceği gün gelmişti.

23 Ocak 1989’da, vücuduna 2000 volt elektrik verilerek idam edilen Bundy’nin 07:16 sularında öldüğü açıklandıktan sonra yüzlerce kişi kutlama yapmıştı. Hatta cezaevinin çevresinde havai fişek bile patlatanlar olmuştu. Sonuç olarak cesedi yakılarak vasiyeti gereğince külleri Cascade Sıradağları‘nda açıklanmaya bir yerlere savrulmuştur.

 

Diğer seri katil yazılarımız için  Ed Gein  ve Albert Fish

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
51
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments