DOĞAL TAŞLAR 6(OLTU-OPAL-RODONİT-SUGİLİT-TANZANİT)

  • Home
  • İnceleme
  • DOĞAL TAŞLAR 6(OLTU-OPAL-RODONİT-SUGİLİT-TANZANİT)

Doğal taşların insanlar üzerinde hem ruhsal hem bedensel olarak bir çok farklı etki bıraktıkları uzun yıllardan beri bilinen bir konudur. Bizde bu konu üzerine en bilindikleri sizler için derledik. Keyifli okumalar dileriz.

OLTU/JET

Oltu taşının özellikle içerdiği element ve mineraller sayesinde vücudumuzun güç dengesini sağladığı bilinmektedir. Aynı zamanda nötrleştirme özelliği sayesinde vücudumuzda barındırdığımız negatif elektriği saf dışı bırakmaktadır. Halk arasında sabır taşı da denilen oltu taşının kullanım alanı ağırlıklı olarak takılar ve tespihtir. Dış görünüş itibari ile bir tür linyit olan siyah kadifemsi bir taştır. Uyumlu burç olarak ise oğlak gösterilmiştir. Romalılar, bu taşı takanın koruduğuna inanmıştır. Aynı zamanda sihirli bir taş olarak görmüştür.

Oltu taşına genel özellikleri şu şekilde sıralanabilir. Üstünde taşıyan kişinin negatif davranış kalıplarını kırmasına destek olur. Kişiye şans getirdiğine inanılır. Topraklama özelliği sayesinde vücudumuzdaki negatif elektriği atmamıza yardımcı olur.

 

OPAL (Gökkuşağı Taşı)

doğal

Opal taşı genellikle gökkuşağı taşı olarak da bilinmektedir. Bunun sebebi ise ışığı çok renkli olarak yansıtmasıdır. Bu özelliği sayesinde oldukça güzel bir görüntü oluşturmaktadır. Taşıyan kişiye sevgi, masumiyet, umut, saflık, şans ve mutluluk getirdiğine inanılır. Bu taşın bir diğer özelliği ise kişide güvenlik duygusunu geliştirerek, stresi ve depresyonu azaltıcı etkiler göstermesidir.

Aynı zamanda bir koruma taşı olan Opal, başkalarının olumsuz düşünce ve enerjilerinden koruyan bir özelliği vardır. Bu taşın kullanım alanı ise ; yüzük, kolye, broş ve tespih alanlarında yaygınlaşmıştır. Göze hitap eden özelliği takı ve aksesuarlarda daha yaygın kullanılmasını sağlayan bu taş kolay yontulması sayesinde temiz bir işçiliğe yardımcı olur.

 

RODONİT/RHODONITE (Detoks Taşı)

doğal

Redonit taşı detoks taşı olarak da bilinmektedir. Bu ismini, taşıyan kişide ortaya çıkardığı fiziksel ve duygusal arınmaya borçludur. Özellikle vücudumuzu toksinlerden arındırarak duygusal olarak daha güçlü olmamıza yardımcı olur. geçmişte yaşadığımız travmatik olayların izlerinin silinmesinde yardımcı olur. Redonit taşı isim olarak “gül taşı” anlamına gelen iki farklı Yunanca kelimeden türemiştir. Lal taşının bir çeşididir.

 

SUGİLİT/SUGILITE (Aşk Taşı)

Yaygın olarak aşk taşı olarak bilinmektedir. Üstünde taşıyan kişide sevginin gücüyle yaşamın renklerini daha iyi görmesini sağlar. Renk olarak canlı pembe ya da açık mor şeklinde görülmektedir. Bu taş ismini ise keşfini yapan Japon jeolog Ken-ichi Sugi’den almıştır.

Aynı zamanda iyileştirici enerjileri mıknatıs gibi kendisine çeker. En karamsar durumlara ışık ve sevginin gücüyle karşı koyar. Geleceğe olan bakışımızı umut ve iyimserlikle süsler. Sugilite taşının, hem kendini hem de karşı tarafı affetmede zorlanılan durumlarda oldukça destekleyici etkileri vardır.

 

TANZANİT/TANZANITE (Dengeleyici Taş)

Bu taşın en önemli özelliklerinden biri tiroidler ve hormonlar üzerinde oluşturduğu dengedir. Bu sebeptendir ki yaygın olarak dengeleyici taş olarak bilinmektedir. Tanzanit taşının olumlu etkilerinden en üst düzeyde faydalanmak için taşın sıcaklığının korunması gerektiğine inanılır. Bundan dolayı tensel temasa elverişli takılarda daha sık kullanılmaktadır. Tanzanit yatağı, Tanzanya‘nın kuzeyinde yer almaktadır. İsminide tahmin edeceğiniz gibi bulunduğu bölgeden almıştır. almaktadır.

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:

Armağan Çakır

Ortaçağ'a hayran bir adam...

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments