Ressam Remzi Taşkıran’ın Fırçasından Kadın Tabloları

Merhabalar efendim. Resim ve sanata düşkün iseniz bu yazımız tam size göre. Gossive ailesi olarak gözlerinizi şenlendirmeye geldik. Ressam Remzi Taşkıran‘ın fırçasından çıkan kadın resimler ile sizleri başbaşa bırakıyoruz.

 

Remzi Taşkıran Kimdir?

 

1961 yılında Adıyaman’da doğdu. Lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Sanat eğitimini ressam Saadettin Çağlarca’dan aldı. Bir süre basın ressamlığı yapan sanatçının yurtiçi ve yurtdışında koleksiyonlarda yapıtları bulunmaktadır.

İstanbul’daki atölyesinde yaptığı resimler ile günlük yaşamını sürdüren Taşkıran, sergilerine hazırlanırken günü birlik yaşam kaygılarından uzaklaşıp sanatının özgün temalarını oluşturmaya özen gösteriyor. Özellikle yöresel izlenimlere dayalı resimlerinde günlük çabalarının dışında, kendi yüreğinin, bilincinin, yeteneğinin ve eğilimlerinin öne çıktığı, böylelikle özgün resimlere imza attığı gözlemleniyor.

Eleştirmenler gözünde; Remzi Taşkıran’daki geleneksel değerlere yakınlık, özgün bir resim biçemi yakalayabilmesi için bir olanak olarak vurgulanmaktadır.

1

 

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

 

11

 

Diğer kültür sanat yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
7
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Diğer sanat eserleri hakkındaki yazıları okumak için tıklayınız. […]