Kurulu Düzen

Bir yazı düşünün bütün satırları aynı ama 8 milyar ayrı insanı anlatıyor. Bir yazı düşünün her okuyanın aa bu benim bu biziz bu bizim hatamız dediği cinsten.

En baştan iddialı başlamanın beni bir sıfır geriye düşüreceğini biliyorum. Ama bu yazıyı tüm riskleri göze alarak yazıyorum. Şuan size el kadar yabancıyım fakat ilk bölüm bittiğinde şah damarınız kadar yakın olacağım.

İnsanoğlu olarak yaratılışımızdan beri çeşitli hatalara düşmüşüzdür bu hatalar bizi kimi zaman bir derviş yapar kimi zaman bir meczup bu hatalardan ders alanlarda vardır daha kötü duruma düşenlerde. Kimi zaman bir hata yaparız uyarı alırız kimi zaman bir hata yaparız canımızdan oluruz. Hatanın türleri değişebilir ama kendisi asla tarih boyunca sürmüştür eminiz ki devamda edecektir. Bilindiği gibi bir söz vardır ya Tarih değil hatalar tekerrür eder.

Virüs Çin’deyken bize bir şey olmaz felsefesiyle tedbiri almayanlar bugün derviş postuna büründü ama bilinsin ki tedbirde kusur eden takdire bühtan eder.

Yarın başka bir olay vuku bulsa görünürde legal olup aslına baktığınız zaman boş olan fikirler öne sürülecek ve bu fikirleri çıkaran münferit topluklar destek görecek kısacası tarih tekerrür edecek.

Kurulu Düzen

Bilmem kaçıncı satırlarım neyi niçin yazdığım hakkında hiçbir fikrim yok.

Çünkü ne kadar denediysem de bir birine bakan iki üzümü beyazlatamadım onlar hep kararmayı seçtiler ben de sadece izleyebilmeyi her beyazlatmaya çalıştığımda ise çürümeye yüz tuttular.

Her şeyi değiştirebileceğimi sanıyordum.. Dünyayı evreni insanları çok kararlıydım ama ben bunlar için çabaladıkça kararmaya başladım yılmaya başladım taktiğim yanlıştı evet ama gayem doğru.

Vakit nakittir diyorlardı çok doğru boş geçirirsen cezasını peşin veriyorlar taksite falanda bölmüyorlar direkt faturaya yansıyor eğer dolu geçirirsen de büyük kampanyalar seni bekliyor herkes kampanyadan faydalanmak istiyor fakat şartları yerine getiren sınırlı sayıda müşteri alıyorlar.

Kararlık azim ve çalışma adında paketleriniz oluyor eğer günü gelmeden bunlar biterse ek paket cezası kesiyorlar bu ek paketler ise pahalı oluyor fiyatları huzurdan başlayıp sağlığa kadar çıkıyor.

Bu döngü tarifesini seçmeyenler ise başkalarından rica ediyor kullanmak için fakat bu da çok ayıp karşılanıyor hatta arkasından kendisi de çalışsaydı gibi şeyler diyorlar ne anlama geldiğini bilmiyorum fakat düşünüyorum da kendine kötü söz getirecek bir şeyi kimse yapmaz sanırım.

Bazen ise bazıları ellerinde kendi hakları varken başkalarının haklarına zorla sahip olmaya çalışıyorlar. Her seferinde başarısız oluyorlar üstüne üstlük kendi haklarını da kaybediyorlar. Bu olay hakkında fazla bir şey yazamıyorum. Çünkü böyle saçma bir şey neden yapılır kimse bilmiyor.

Genel olarak faturayı aşmayanlar hep zengin oluyor aşanlar ise doğruluk ve dürüstlük ücretini verip anormal şekilde yaşamaya devam ediyor.

İşte tam üzüm beyazladı derken faturayı aşanlar yüzünden çürüyor.

Son olarak ise..

Kimse o faturayı aşanlara hesap sormuyor çünkü herkes o büyük ödeme gününü bekliyor!

 

ALİHAN ÇELİKEL

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
2
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Kurulu Düzen yazımızı okumak için tıklayınız. […]