Yüzyıllar Önce Bir Anda Ortaya Çıkan Yeşil Çocuklar

  • Home
  • Tarih
  • Yüzyıllar Önce Bir Anda Ortaya Çıkan Yeşil Çocuklar

İspanya’da ve İngiltere’de, garip bir şekilde ortaya çıkan, bütün vücutları yeşil renkte olan çocuklardan söz ediliyordu.

Yüzyıllar Önce Bir Anda Ortaya Çıkan Yeşil Çocuklar

1883 senesinde İspanya’nın Banjos kasabası yakınında iki küçük çocuk bulundu. Çocuklar gri elbiseler giymiş ve ten renkleri de yeşildi. Bu olayın gizemi hala çözülemedi. Fakat bir anda ortaya çıkan yeşil renkli çocuklar sadece onlar değil…. 1883 senesinde İspanya’nın Banjos kasabası yakınında iki küçük çocuk bulundu. Bunlar ne kaybolmuş ve ne de aileleri tarafından terk edilmiş çocuklar değildiler. Çocuklar tarlada gündelikçi olarak çalışan işçiler tarafından korku içinde ağlarlarken bulunmuşlardı. Sesleri duyan işçiler çevreyi araştırmışlar ve bir mağaranın hemen ağzında birbirine sarılmış korku içinde ağlayan iki küçük çocuğu görmüşlerdi. Dilleri İspanyolca olmadığı için anlaşılamamaktaydı. En ilginç elbiseleri garip bir metalden yapılmıştı…

Bu garip olayı kayda geçiren Rahip William, çocukların yemek yemediklerini yazar. Kayıtlara göre çocuklar hiçbir şeye dokunmaz ancak gördükleri yeşil baklaların içini açarak onları yemeye koyulurlar. Sadece yeşil bakla yediklerini gören kasaba halkı ise onlara daha çok bakla getirir. Çocuklar baklaların içini açarak iştahla yer. Bundan sonra da başka bir şeye dokunmadılar.

Çocuklardan biri kız diğeri erkekti ve her ikisinin de rengi yeşilin değişik bir tonuydu. Çocuklar bakılmak için kasabaya getirildiyse de erkek olanı hiç bir şey yemediğinden bir süre sonra öldü. Kız çocuğu hayatta kaldı ve kendisini kurtaran İspanyol köylüleri ile birlikte yaşamaya başladı. Onların dilini öğrenince güneşi olmayan, devamlı karanlığın hüküm sürdüğü bir yerden geldiklerini söyledi. Nasıl geldikleri sorulduğunda; büyük bir patlama duyduklarını, “bir şey” tarafından fırlatıldıklarını ve kendilerini mağaranın önünde bulduklarını anlatıyordu.

Kızın anlattığı hikayeye göre; güneşin hiç parlamadığı bir yerden geliyorlardı. Yaşadıkları yer tamamen yeşildi ve ışık, alacakaranlıktaymış gibi parlıyordu. Babaları çobanlık yaparken yüksek bir ses duyduklarını söyleyen kız, sesin ardından bir boşluğa düştüklerini belirtti. Babalarını bulamadıklarını anlatan kız, sığırları mağaraya götürdüklerini anlattı. Burada duydukları bir çan sesini takip ederek de mağazadan dışarı çıkmışlar. Olayı kağıda aktaran rahip William, çocukların yaşadıkları yerden Aziz Martin’in Ülkesi diye bahseder.

Her ne kadar doğaüstü olan bir olay olduğu düşünülse de bilimsel olarak açıklaması somut belgelerle açıklanmıştır. Şöyle açıklamak gerekirse; o dönemlerde bölgede Arsenik yataklarının bulunduğu söylenmektedir.

Ancak işlenip işlenmediği hakkında pek bilgi bulunmamaktadır. Arsenik zehirlenmesi böyle bir etki yaratabilmektedir. Yani benzer olarak yeşil ten renginin alması ve akli dengenin yitirilmesi gibi semptomlar görülebilmektedir.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
2
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments