YOUTH OF MAY

Youth Of May, herkesin yüreğini sızlatan bir âşk hikâyesini anlatmaktadır. Bir ayaklanmanın getirdiği zorlukları ve iki gencin her şeye rağmen birbirine olan sevgilerini bize göstermiştir.

YOUTH OF MAY

youth of may

Tür: Romantik, Dram, Gençlik

Yayıncı: KBS2

Bölüm Sayısı: 12

Yapım Yılı: 2021

Ülke: Güney Kore

Konusu

youth of may

Dizi, Mayıs 1980 yılında, birbirine âşık olan iki gencin hikâyesini anlatmaktadır. Dizi, Gwangju Ayaklanması zamanını anlatmaktadır. İki genç bir oyun sonucu tanışmış ve birbirlerine âşık olmuşlardır. Hwang Hee-Tae tıp fakültesini bitiren, varlıklı bir ailenin çocuğudur. Okulu bitince ailesinin yanına dönmüş ve burada görücü usulü tanıştığı Kim Myung-Hee’ye âşık olmuştur.

Kim Myung-Hee 3 yıldır hemşirelik yapmaktadır. Orta gelirli sınıftandır ve ailesi ile bağları çok zayıftır. Görücü usulü olarak Hwang Hee-Tae ile tanışmış ve ondan etkilenmiştir. Kimsenin onaylamayacağı bir ilişki olmasına rağmen ikili, birbirlerinden vazgeçmemiştir. Youth Of May, herkesin yüreğini sızlatan bir âşk hikâyesini anlatmaktadır. Bir ayaklanmanın getirdiği zorlukları ve iki gencin her şeye rağmen birbirine olan sevgilerini bize göstermiştir.

Karakterler

youth of may

Lee Do-Hyun

youth of may

Dizide, Hwang Hee-Tae karakterine hayat vermiştir. O başarılı bir tıp öğrencisidir ancak hayalleri farklıdır. Okulunu yüksek notlarla bitirmiştir. Varlıklı bir aileye sahiptir ancak babası ile bağı zayıftır. İnatçı, cesur ve kararlı bir karaktere sahiptir. Kim Myung-Hee’ye ilk görüşte âşık olmuş ve onun için her şeyi yapmıştır.

Go Min-Si

youth of may

Dizide, Kim Myung-Hee karakterini canlandırmıştır. Hemşirelik yapmaktadır ve mesleğini yurt dışında yapmak istemektedir. Anlayışlı, yardımsever, inatçı ve cesur bir karaktere sahiptir. Orta gelirli bir aileye mensuptur. Hwang Hee-Tae’den etkilenmiş ancak bir çıkmaza girmiştir.

Keum Sae-Rok

youth of may

Dizide, Lee Soo-Ryun karakterine hayat vermiştir. Bir hukuk öğrencisidir. Kim Myung-Hee’nin en yakın arkadaşıdır. Varlıklı bir aileye mensuptur. Sürekli eylemlere katılmaktadır.

Lee Sang-Yi

youth of may

Dizide, Lee Soo-Chan karakterini canlandırmıştır. Lee Soo-Ryun’un abisidir. Yurt dışından dönmüştür. Kim Myung-Hee’den etkilenmektedir.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Dizinin fragmanını izlemek için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments