WARNER BROS. DÜNYASI

Warner Bros. dünya televizyon yayıncılığı ve film yapımlarının öncüsüdür. Yayınlanan filmleri büyük ilgiyle izlenmiş ve listelerde en üst sıralarda yer almıştır. Yazımızda, kısaca Warner Bros.’dan ve öne çıkan filmlerinden bahsettik.

WARNER BROS. DÜNYASI

warner bros.

Albert Warner, Harry Warner, Sam Warner ve Jack Warner kardeşlerin kurduğu Warner Bros. Entertainment veya kısaca Warner Bros., dünyanın en büyük film ve televizyon yayın şirketidir. 1923 yılında kurulan şirketin merkezi, Burbank, Kaliforniya, ABD’dir. Warner Bros. Aynı zamanda Motion Picture Association of America (MPA) üyesidir. Warner Bros. Studio, Warner Bros. Pictures, Warner Bros. Animation, Warner Home Video, DC Comics ve The CW iştiraki olduğu şirketlerdir. Warner Bros.’un Türkiye’de dâhil birçok ülkede temsilciliği vardır.

Kurucular: Albert Warner, Harry Warner, Sam Warner, Jack Warner

Kuruluş Tarihi: 1923

Ülke: Kaliforniya, ABD

Warner Bros. Filmleri

Harry Potter Serisi

warner bros.

Warner Bros.’un en önemli serisi hiç şüphesiz Harry Potter serisidir. Harry Potter yayınlandığı dönemden bu zamana en çok ilgi ve izlenen film serisidir. Film, genç büyücü Harry Potter’ın yaşadığı maceraları anlatmaktadır.

Felekten Bir Gece

warner bros.

Felekten Bir Gece yayınlandığı dönemde büyük ilgiyle izlenmiştir. 3 arkadaşın felekten bir gece geçirdikten sonra başlarından geçen olayları anlatmaktadır. Romantik komedi tarzında olan film izleyiciye keyifli dakikalar yaşatmıştır.

Hobbit Serisi

warner bros.

Hobbit serisi, Yüzüklerin Efendisi serisinin ardından büyük ilgiyle karşılanmıştır. Yüzüklerin Efendisi filminin devamı olarak görülen bu filmde, Billbo Baggins’in maceralarını anlatmaktadır.

Sherlock Holmes

warner bros.

Sherlock Holmes filmleri dünyada en çok izlenen filmler arasındadır. Filmde, Sherlock Holmes adlı dedektifin çözdüğü davaları ve yaşadığı maceraları anlatmaktadır.

Kutup Ekspresi

warner bros.

Kutup Ekspresi, animasyon filmleri arasında oldukça büyük ilgi görmüştür. Bir grup küçük çocuğun, noel kutlaması ve noel babayı görmek için çıktıkları yolculuğu anlatmaktadır.

Not: Seni Seviyorum

warner bros.

Not: Seni Seviyorum filmi, romantik, dram konusunda en çok ilgi gören yapımlar arasındadır. Holly Kannedy ve eşi Gery’in hayatlarını ve yaşadıklarını konu almaktadır.

Fantastik Canavarlar

warner bros.

Fantastik Canavarlar serisi büyük ilgiyle izlenen serilerden birisidir. Harry Potter serisi ile bağlantılı olan bu filmde, Britanyalı büyücü Newt Scamender’ın maceralarını anlatmaktadır.

Mad Max

warner bros.

Mad Max filmi yayınlandığı dönemde büyük ilgiyle karşılanmıştır. Nükleer savaşın ardından dünya, çöllerin çoğaldığı ve susuzluk probleminin arttığı bir yer haline gelmişti. Max eşi ve çocuğunu kaybettikten sonra, yaşam mücadelesi verirken, Savaş Çocukları tarafından esir alınır.

Annabelle

warner bros.

2014 yılında, korku, gerilim türünde vizyona giren film, büyük ilgiyle karşılanmıştır. Yayınlandığı dönemden bu zamana hala ilgiyle izlenmektedir. Annabelle Haggins, intihar ederek öldükten sonra, ruhu bir oyuncak bebeğe geçer.

300 Spartalı

warner bros.

300 Spartalı filmi, Gerard Butler’ın en iyi yapımlarından birisidir. Sparta Kralı, 300 cesur yürekli askerini toplayarak, Perslilerle savaşmaya hazırlanır. Film, kendi türünün en iyi yapımları arasındadır.

Prestij

warner bros.

Warner Bros.’un gelmiş geçmiş en iyi yapımlarından biri olan Prestij, gizemli filmler türünde, en çok beğenilen 10 yapım arasındadır. Film, 19.yy İngiltere’sinde geçmektedir. Film, gerçek sihirbazlar olan Robert Angier ve Alfred Borden’ın şöhret olma yolunda yaşadıkları maceraları, rekabetleri ve düşmanlıkları anlatmaktadır.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

 

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
66
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments