THE LEGEND OF THE BLUE SEA

The Legend Of The Blue Sea bir denizkızının macerasını ve yaşam mücadelesini anlatmaktadır. Dizi sıkılmadan izleyebileceğiniz bir Kore dramasıdır.

 THE LEGEND OF THE BLUE SEA

legend of the blue sea

Konusu

Dizi, Joseon alimi Yu Mang-In tarafından yazılan, denizkızları ile ilgili olan tarihi-fantastik türündeki hikaye koleksiyonundan esinlenmiştir. Bir denizkızının yolu tesadüfen bir dolandırıcıyla kesişir. Denizkızının bundan sonra bütün hayatı değişecektir. Kendini insanların içinde bulacak ve onlar gibi yaşamaya alışmak zorunda kalacaktır. Aynı zamanda geçmişteki yaşamı onu takip edecektir.

Heo Joon-Jae zeki bir dolandırıcıdır. Ailesi ile yolunu ayırdıktan sonra bir dolandırıcı olarak yaşamaya başlamıştı. Denizkızıyla karşılaşmadan önce rutin hayatına devam ediyordu. Denizkızı ile karşılaştıktan sonra hayatı değişecek, geçmişteki yaşamıyla karşılaşacak ve geçmişteki kendini bulmaya başlayacaktır. Geçmişteki olaylar bir şekilde onları bulacak ve olayları tekrar yaşayacaklardır.

Tür: Romantik, Komedi, Dram, Fantastik

Yönetmen: Jin Hyeok

Yayıncı: SBS

Bölüm Sayısı: 20

Yapım Yılı: 2016-2017

Ülke: Güney Kore

Karakterler

Lee Min-Ho

legend of the blue sea

Dizide iki karakteri canlandırmıştır. Joseon zamanında yaşayan vali Dam Ryung ve günümüzde yaşayan dolandırıcı Heo Joon-Jae karakterlerini canlandırmıştır. Soğukkanlı, zeki bir yapısı vardır. Annesini aramaktadır ve üvey annesi en büyük düşmanıdır.

Jun Ji-Hyun

legend of the blue sea

Dizide denizkızını canlandırmıştır. Heo Joon-Jae ile karşılaştıktan sonra onunla yaşamak isteyecek ve onun yaşamına ayak uydurmaya çalışacaktır. Heo joon-Jae ona Sim Chung ismini vermiştir. Neşeli ve çok yiyen bir yapısı vardır.

Lee Hee-Joon

legend of the blue sea

Dizide, Heo Joon-Jae’nin yakın arkadaşı Jo Nam-Doo karakterini canlandırmıştır. Heo Joon-Jae ile birlikte dolandırıcılık yapmaktadır.

Shin Won-Ho

legend of the blue sea

Dizide hacker olan Tae- O karakterini canlandırmıştır. Çok zekidir ve hackerlik konusunda oldukça uzmandır. Heo Joon-Jae ile beraber çalışmaktadır ve yakın arkadaşıdır.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Dizininin fragmanını izlemek için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments