THE KING: ETERNAL MONARCH

The King: Eternal Monarch dizisi, son zamanlarda en çok izlenen Kore yapımları arasındadır. Dizi, 2020 yılının ilk yarısında yayınlanmış bir fantastik yapımdır.

THE KING: ETERNAL MONARCH

the king eternal monarch

Tür: Dram, Romantik, Fantastik

Yönetmen: Baek Sang-Hoon

Yayıncı: SBS

Bölüm Sayısı: 16

Yapım Yılı: 2020

Ülke: Güney Kore

Konusu

the king eternal monarch

Dizi, iki farklı paralel dünyada geçmektedir. Paralel dünyanın birinde Kore İmparatorluğu birinde de Güney Kore Cumhuriyeti vardır. Kore İmparatorluğu’nun Kralı Lee Gon’un paralel dünyaya geçmesiyle birlikte, bazı olaylar değişmeye başlar. Lee Gon hiçbir şeyden habersiz, diğer dünyada neler olduğunu öğrenmeye başlayacaktır. O, iki dünya arasında birçok insanın yer değiştirdiğini öğrenecek ve bunun nedenini araştırmaya çalışacaktır. Onun en büyük düşmanı, hain olan amcasıdır. O, Güney Kore Cumhuriyeti’nde yaşayan Jung Tae-Eul ile karşılaşacak ve hem onu hem de sevdiklerini korumaya çalışacaktır.

Jung Tae-Eul, Güney Kore Cumhuriyeti’nde yaşayan bir dedektiftir. Normal bir hayat yaşayan Tae-Eul, Kore İmparatorluğu’ndan gelen Kral Lee Gon ile karşılaştıktan sonra hayatı değişecektir. O, hiç bilmediği bir dünyanın varlığını öğrenecek ve bir mücadelenin içine girecektir. O ve Lee Gon bazı sırlarla mücadele etmeye başlayacaklardır. İkisi de hem sevdiklerini hem de kendi dünyalarında yaşayan insanları korumaya çalışacaklardır.

Karakterler

the king eternal monarch

Lee Min-Ho

the king eternal monarch

Kore İmparatorluğu’nun Kralı Lee Gon karakterine hayat vermiştir. Anlayışlı, zeki ve cesur bir yapısı vardır. Çalışanlarına ve insanlara karşı oldukça ılımlıdır. Paralel dünyadan geçerek Güney Kore Cumhuriyeti’ne gitmiş ve bununla birlikte birçok kişinin hayatı değişmiştir. Bazı sırlar ile karşılaşan Lee Gon hem onları çözmeye çalışacak hem de sevdiklerini koruyacaktır.

Kim Go-Eun

the king eternal monarch

Dizide, Jung Tae-Eul ve Luna olmak üzere iki karakteri canlandırmıştır. Jung Tae-Eul, Güney Kore Cumhuriyeti’nde yaşayan bir dedektiftir. Cesur ve zeki bir yapısı vardır. Lee Gon’u tanıdıktan sonra hayatı değişen Tae-Eul, bir mücadelenin içine sürüklenecektir. Luna ise Kore İmparatorluğu’nda yaşayan, birçok suçu olan bir karakterdir.

Woo Do-Hwan

the king eternal monarch

Dizide, Jo Young ve Jo Eun-Seob olmak üzere iki farklı karakteri canlandırmıştır. Jo Young, Kore İmparatorluğu’nda yaşayan, Kral Lee Gon’un en sadık baş koruması ve ona en yakın olan kişidir. Jo Young cesur ve soğuk bir yapıya sahiptir. Jo Eun-Seob, Güney Kore Cumhuriyeti’nde yaşayan, sıradan bir kamu çalışanıdır. Saf, neşeli ve savunmasız bir yapısı vardır.

Kim Kyung-Nam

the king eternal monarch

Dizide, Güney Kore Cumhuriyeti’nde yaşayan, dedektif Kang Shin-Jae karakterine hayat vermiştir. Dedektif Jung Tae-Eul ile çalışmakta ve ona karşı bazı duygular beslemektedir. Gördüğü kâbuslardan dolayı kafası karışıktır.

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Dizinin fragmanını izlemek için tıklayınız.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments