TARİHİ GERİLİM DİZİSİ: KINGDOM

  • Home
  • Dizi
  • TARİHİ GERİLİM DİZİSİ: KINGDOM

Kingdom, Kore dönem dizileri arasında, konusu ve işleyişi bakımından büyük ilgiyle karşılaşmıştır. Prens halkını ve krallığını korumak için hem yayılan hastalıkla hem de düşmanları ile mücadele etmektedir.

TARİHİ GERİLİM DİZİSİ: KINGDOM

kingdom

Konusu

Dizi, Joseon Kralının öldükten sonra bilinmeyen bir sebeple dirilmesi sonucu, krallığa getirdiği zorlukları anlatmaktadır. Krallıkta bilinmeyen bir salgın baş göstermiştir. Aslında ölü olan bu insanlar, gün batımında dirilerek insanlara tehlike saçıyorlar. Bu hastalar, insanlara saldırıp ısırarak, hastalığı yaymaya başlamıştır. Veliaht Prens Lee Chang, aslında ölü olan babasının yaşadığını zanneder.

Ancak zamanla durumdan şüphelenir ve babasına ne olduğunu öğrenmeye karar verir. Ancak saraydaki her şey gizli tutulmakta ve krala ne olduğunu saraydakilerin dışında kimse bilmemektedir. Bu durum bilen tek kişi kraliyet doktorudur. Prens, olacaklardan habersiz kraliyet doktorunu aramak için yola koyulur. Karşılaştığı gerçeklerle birlikte kendisini bir çıkmazın içinde bulan Prens, bu hastalığı yayan kişilerle ve bu hastalıkla mücadele etmeye başlar.

Tür: Gerilim, Aksiyon, Dram, Tarih

Yönetmen: Kim Sung-Hoon

Yayıncı: Netflix

Bölüm Sayısı: 12

Sezon: 2

Yapım Yılı: 2017-2019

Ülke: Güney Kore

Karakterler

kingdom

Ju Ji-Hoon

kingdom

Dizide, Veliaht Prens Lee Chang karakterini canlandırmaktadır. O, gerçekleri öğrenmek için her türlü mücadeleyi vermeye hazırdır. Cesur ve duygusal bir yapıya sahiptir. Krallıkta yayılan hastalıkla mücadele etmek için halkıyla birlikte hareket etmektedir. Bu hastalığı yenmenin tahta oturmaktan daha önemli olduğunu düşünen Prens, aynı zamanda onun en büyük düşmanı olan Jo Hak-Jo ile mücadele etmektedir.

Bae Doo-Na

kingdom

Dizide, uzmanlaşmış doktor olan Seo-Bi karakterine hayat vermiştir. O, hastalığı ilk görenlerdendir ve insanlara kendini inandırmaya çalışır. Hastalığın ortadan nasıl kalkacağını bilmekte ve bunun için Prens ile birlikte mücadele etmektedir.

Ryoo Seung-Ryang

kingdom

Dizide Jo Hak-Joo karakterini canlandırmıştır. Kraldan bile daha fazla güce sahip olan Jo Hak-Joo, hastalığın ne olduğunu bilmekte ve Prensi ortadan kaldırmak istemektedir.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Dizinin fragmanını izlemek için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
2
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments