TALE OF THE NINE TAILED

Tale Of The Nine Tailed, yayınlandığı dönemde büyük yankı uyandırmıştır. En çok izlenen Kore dizileri arasındadır. Diğer mitolojik dizilerin aksine daha çok sevilmiştir.

TALE OF THE NINE TAILED

tale of the nine tailed

Tür: Aksiyon, Fantastik, Romantik, Dram

Yayıncı: tvN

Bölüm Sayısı: 16

Puan: 8.3

Yıl: 2020

Ülke: Güney Kore

Konusu

tale of the nine tailed

 

Dizi, dokuz kuyruklu bir tilki olan Lee Yeon ve bir insan olan Nam Ji-A etrafında dönmektedir. Dokuz kuyruklu tilki, Kore mitolojisinde çok ünlü bir varlıktır. Kore mitolojisinde güzelliği ile anılan bir varlıktır. Bir zamanlar sıradağlarda yaşayan ve orayı yöneten Lee Yeon, artık ruhlar dünyası ve dünya arasında bir çeşit Azrail görevi üstlenmiştir. Dünyada yaşayan varlıkları ait oldukları yere gönderme görevine sahiptir.

Nam Ji-A, dizide Şehrin Efsanelerini Bul adlı bir program yönetmektedir. Küçük yaşta, annesi ve babasını bir kaza sonucu kaybetmiştir. Bir gün Lee Yeon’u görür, onda tuhaf bir şeyler olduğunu anlar ve peşine düşer. Lee Yeon’un dokuz kuyruklu bir tilki olduğunu öğrenir ve ondan yardım ister. Tale Of The Nine Tailed, yayınlandığı dönemde büyük yankı uyandırmıştır.

Karakterler

tale of the nine tailed

 Lee Donk-Wook

tale of the nine tailed

Dizide, dokuz kuyruklu tilki olan Lee Yeon karakterine hayat vermiştir. Lee Yeon, bu dünya ile ruhlar dünyası arasında bir çeşit Azrail görevini üstlenmiştir. Kaybettiği bir şey vardır ve onu aramaktadır. Oldukça cesur, yetenekli, zeki ve dövüş sanatlarında ustadır. Kimsenin yenemediği bir tilkidir. Nam Ji-A ile karşılaştıktan sonra kafası karışmış ve ona yardım etmeye başlamıştır.

Jo Bo-Ah

tale of the nine tailed

Dizide, yönetmen olan Nam Ji-A karakterini canlandırmıştır. Küçük yaşta ailesini kaybetmiştir. Şehir Efsanelerini Bul adlı bir programı yönetmektedir. Bu program için her türlü zorluğa başvurmuştur. Oldukça cesur ve zeki bir karaktere sahiptir. Lee Yeon’un peşine düşer ve hayatı tamamen değişir.

Kim Beom

tale of the nine tailed

Dizide, Lee Rang karakterine hayat vermiştir. Lee Yeon’un üvey kardeşidir fakat Lee Rang, abisinden nefret etmektedir. Dizinin kötü karakteridir. O da bir tilkidir ancak en tehlikeli tilkidir. İnsanları baştan çıkartmakta üstüne yoktur. Kim Beom, bu dizi ile popülerliğini arttırmıştır.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Dizinin fragmanını izlemek için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments