Spesifik İnanç

Bir yazı düşünün bütün satırları aynı ama 8 milyar ayrı insanı anlatıyor. Bir yazı düşünün her okuyanın aa bu benim bu biziz bu bizim hatamız dediği cinsten. Spesifik inanç yazımız sizlerle.

Spesifik İnanç

Zirveye çıkmak zordur, zirveden düşmek ise çocuk oyuncağı bedenini boşluğa bıraktığın anda uçmanın rehavetine kapılırsın. Hoşuna gider yere çakılana kadar bu böyle devam eder. Çakıldığında ise aldığın darbelerden elin ayağın kırılır. Aklın başına gelir ama faydası yok.

Zaman gelir birisi iter zaman gelir ayağın kayar. Olur ya zirve engebelidir, takılır ayağın nahoş bir engele düşmek üzereyken bir parmağınla tutarsın ya biri gelir kaldırır ya da kendin çıkarsın olurda boşluğa düşersen yanında ne var ne yok götürürsün eh geri çıkması da imkansız.

Birileri var defalarca Zirve’den itilmiş Kerelerce ayağı kaymış parmağıyla tutunmasa bile gözü hep zirvede olan böyle insanların düşmesi daha da yükseğe çıkmak olur o insanlar çünkü kollarını ayaklarını çıkarken kırar bedel ödeyen insanlar.

Abraham Lincol’in biyografisini yazmaya kalksak dramından komedisine her türlü olayı yaşamış, cefanın hayatı sefanın ise hayali olan bir insan 10 yaşında annesini kaybederek hayata atılan Lincoln 21 ve 24 yaşında iki kez işini 24 yaşında üç çocuğunu kaybederek hayatına devam etti. Bundan sonra ise iki kez kongre iki kez Senato bir kez eyalet bir kez başkanlık seçimlerini kaybeden Lincoln 52 yaşında Amerika birleşik devletleri başkanlığına seçiliyor.

Thomas Alva Edison geri zekalı olduğu düşünülüp okuldan atılan Edison 999 kere deneyip ampulü yakamayan fakat bu 999 denemede zaman kaybettiğini inkar edip üstüne 999 yanlış kombinasyonu öğrendim diye söyleyip 1000. denemede başaran Edison…

Ve daha niceleri

İtildiler takıldılar aynı döngü içinde takılıp kaldılar çıkışları yapmaktı yaptılar da yaşamak istedikleri hayata ihanet etmediler.

İnsanoğlu akıl özelliği ile ön plana çıkan bu özelliğini kullanmamasından dolayı ise geri plana düşen bir canlı türüdür. Her seferinde yaşam gailesine kendini kaptıran İnsanoğlu geçirdiği her boş vaktin bedelini kendini yıpratmayla ödüyor. insanoğlu kendine zarar veriyor.

Dünyevi zevklerden feragat edenler her şeyden önemli olan vaktini birileri değil, kendi için harcayanlar zirvede kalıyor zirve daimdir zirvedekiler ise kaim..

 

VESSELAM

 

ALİHAN ÇELİKEL

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments