Şeytan Çıkarma Ayini Yüzünden Korkunç Şekilde Ölen Kadın: Anneliese Michel

  • Home
  • Gündem
  • Şeytan Çıkarma Ayini Yüzünden Korkunç Şekilde Ölen Kadın: Anneliese Michel

Birçoğu bunu bilmese de, 2005 yapımı Emily Rose Exorcism filminin korkunç olayları tamamen kurgusal değildi, daha ziyade Anneliese Michel adlı bir Alman kızın gerçek deneyimlerine dayanıyordu.

Şeytan Çıkarma Ayini Yüzünden Korkunç Şekilde Ölen Kadın: Anneliese Michel

Anneliese Michel aşırı derecede dindar bir ailenin kız çocuğu olarak dünyaya geldi. Ailesinin dindarlığı ise psikolojik bozukluk sayılacak derecede ileriydi.

Ebeveynlerinin bu aşırı dindarlığı sebebiyle Anneliese, ailesinin her zaman olağan dışı katı tutumuyla karşılaştı. Bu yüzden arkadaşlarının da dediği gibi küçük kız hep içine kapanık ve karamsar olarak büyümüş ailesi onu devamlı cehennemin sonsuz gazabı ile korkutuyordu ve bu korku küçük kızda derin yaralar açmaya başlamıştı. İlk derin yara 16 yaşında sonucunu verdi. Anneliese hareket edemiyordu, karnında bir yumru oluşmuştu ve onu adeta yattığı yere kilitliyordu, bir tılsım gibi.

Anneliese’ye göre kendisi bir cehennemin tam ortasındaydı. Tetkikler yapıldı ve ileri derecede epilepsi teşhisi konuldu. Hayat onun için kısa bir süre bu eziyetlerle devam etti. Ailesi ile İtalya’da ki bir kilise ziyaretinde olaylar deyim yerindeyse patlak verdi. Anneliese kiliseye girdi ve adeta ayaklarının altında onun dediği şekilde cehennem ateşi oluştu. Hemen kiliseden hızlı adımlarla kaçtı. Artık etrafında gördüğü dini hiç bir nesneye tahammülü yoktu. Annesine göre Anneliese’yi şeytanlar taciz ediyordu.

Doktorlar çaresizdi, Anneliese’ye yardım edemiyordu. Dizleri parçalanmış, kömür yiyor, korkudan masaların altına gizleniyordu. Adeta paranoyak olmuştu, bir kuşun kendisine zarar vereceğini hissettiği için kafasını koparmıştı. Aile kiliseden “Büyük Şeytan Çıkarma” onayı aldı. Anneliese bunu iki kere reddetmişti ama aile kararlıydı. Kilise bu görev için iki rahip atadı. Şeytan çıkarma ayini için tek bir yöntem vardı, şeytanın ait aldığı bedeni güçsüz düşürmek.

Ve ayin başlar…

Ayin sırasında Anneliese’nin dudaklarından belki de olayın özeti dökülmüştü;

” Hayır anne, sabahın bu saatinde kiliseye gitmek istemiyorum. Uyumak istiyorum, oyun oynamak… Kiliseden nefret ediyorum.”

Son dönemlerde yemek yemeyen Anneliese artık yorgun düşmüştü ve son ayin günü zatürreden kaynaklı olarak hayata gözlerini yumdu. Anneliese öldüğünde 23 yaşındaydı ve 30 kiloydu. İçler acısı olay filmlere de konu oldu.

Anneliese Michel ve gerçek Emily Rose şeytan çıkarma şok edici görüntüleri

http://https://www.youtube.com/watch?v=-4xiT67GrbY

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments