POLİSİYE DİZİ: TUNNEL

Tunnel polisiye ve gizem türünün en iyi yapımlarındandır. Dedektif Park Gwang-Ho’nun evine dönmek ve seri katili yakalamak için verdiği mücadele bize gerilim dolu dakikalar yaşatacaktır.

POLİSİYE DİZİ: TUNNEL

tunnel

Tür: Dram, Aksiyon, Bilim Kurgu, Gizem, Polisiye

Yönetmen: Shin Yong-Huri, Kim Seung-Min

Yayıncı: OCN

Bölüm Sayısı: 16

Puan: 8.3

Yapım Yılı: 2016-2017

Ülke: Güney Kore

Konusu

tunnel

Dizi, bir seri cinayeti çözmeye çalışan dedektif Park Gwang-Ho etrafında dönmektedir. Park Gwang- Ho 1986 yılında yaşamaktadır. Yaşadığı yılda bir tür seri cinayet işlenmeye başlar. Bir gece seri katili tünelde cinayet işlerken yakalar ve onun peşinden koşar. Ancak O, uyandığında  2016 yılındaydı. Tuhaf olan ise, 1986 yılında işlenen cinayetlerin 2016 yılında tekrar başlamış olmasıdır. Dedektif Gwang- Ho burada tekrar eden cinayetleri araştırmaya başlar.

2016 yılındaki ortağı dedektif Kim Sun-Jae ile iyi bir ikili olan Gwang-Ho, kendi yöntemlerini 2016 yılında kullanmakta zorluk çeker. Onun tek hedefi katili yakalayarak 1986 yılına geri dönmektir. Ancak bu düşündüğü kadar kolay olmayacaktır. Çünkü O, sadece bir katille mücadele etmeyecek, profesyonel bir seri katille karşı karşıya kalacaktır. Tunnel polisiye ve gizem türünün en iyi yapımlarındandır. Dedektif Park Gwang-Ho’nun mücadelesi bize gerilim dolu dakikalar yaşatacaktır.

Karakterler

tunnel

Choi Jin-Hyuk

tunnel

Dizide 1986 yılında yaşayan dedektif Park Gwang-Ho karakterine hayat vermiştir. Oldukça sıcakkanlı ve yardım sever bir kişiliğe sahiptir. Kendine göre yöntemleri vardır ve oldukça zeki birisidir. Seri katili yakalamak için her yolu deneyecek ve evine dönmek için mücadele edecektir. Ancak bu onun sandığı kadar kolay olmayacaktır.

Yoon Hyun-Min

tunnel

Dizide 2016 yılında yaşayan, elit bir dedektif olan Kim Sun-Jae karakterini canlandırmıştır. Zeki ve soğuk bir karaktere sahiptir. Annesinin katilini yakalamak için mücadele etmektedir. Dedektif Park Gwang-Ho ile iyi bir ikili olarak kapanan davayı tekrar araştırmaya başlarlar.

Lee Yoo-Young

tunnel

Dizide 2016 yılında yaşayan, Shin Jae-Yi karakterine hayat vermiştir. O bir öğretim görevlisidir. Suçlu profili çizmekte oldukça yeteneklidir. Ailesini küçük yaşta kaybetmiştir. Evlatlık verişmiş ve İngiltere’de büyümüştür. Çocukluğu zorluklarla geçmiştir. İçine kapanık ve soğuk bir karakteri vardır. İnsanlara karşı duygusunu göstermemektedir. O, dedektif park Gwang-Ho ve Kim Sun-Jae’ye yardım etmektedir.

 

 

Diğer yazılarımı okumak için tıklayınız.

Dizinin fragmanını izlemek için tıklayınız.

 

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments