POLİSİYE DİZİ: SIGNAL

Gizem ağırlıklı olan Signal soluksuz izlenecek diziler arasındadır. Yayınlandığı dönemden bugüne adından sıkça söz ettirmektedir. Dizi ayrıca yayınlandığı dönem, En İyi Dizi ve En İyi Senarist ödüllerine layık görülmüştür.

POLİSİYE DİZİ: SIGNAL

signal

Tür: Dram, Gizem, Suç, Fantastik, Aksiyon

Yönetmen: Kim Won-Suk

Senarist: Kim Eu-Hee

Yayıncı: TVN

Puan: 9.4

Bölüm Sayısı: 16

Yapım Yılı: 2015-2016

Ülke: Güney Kore

Konusu

signal

Dizi, geçmişte yaşayan bir dedektif ve günümüzde yaşayan bir polisin telsiz yolu ile irtibata geçerek, kapanmış davaları çözmelerini anlatmaktadır. Park Hae-Young günümüzde yaşayan bir dedektiftir. O, bir suç profilcisidir. Geçmişte yaşadığı travmadan dolayı polise güvenmemektedir. Bir gün eline bir telsiz geçer ve bu telsiz ile geçmişte yaşayan dedektif Lee Jae-Han ile iletişime geçer. Park Hae-Young iletişime geçtiği Lee Jae-Han ile çözülmemiş davaları çözmeye başlar.

Bu süreçte Park Hae-Young’a dedektif Cha Soo-Hyun yardım etmektedir. Cha Soo-Hyun önderliğinde çözülmemiş davalar için bir ekip kurulur. Gizem ağırlıklı olan Signal soluksuz izlenecek diziler arasındadır. Yayınlandığı dönemden bugüne adından sıkça söz ettirmektedir. Dizi ayrıca yayınlandığı dönem, En İyi Dizi ve En İyi Senarist ödüllerine layık görülmüştür.

Karakterler

signal

Lee Je-Hoon

signal

Dizide Park Hae-Young karakterine hayat vermiştir. O, suç profilcisi olarak çalışmaktadır. Küçükken abisini kaybetmiş ve bu onda bir travma oluşturmuştur. Polislere güvenmemektedir. Yardımsever ve soğuk bir yapısı vardır. Abisinin ölümünün arkasındaki gerçeği ortaya çıkarmak için mücadele etmektedir. Dedektif Lee Jae-Han ile birlikte zorlu bir mücadeleye girmiştir.

Cho Jin-Woong

signal

Dizide geçmişte yaşayan dedektif Lee Jae-Han karakterini canlandırmıştır. Kararlı ve mücadeleci bir karaktere sahiptir. Kimseye boyun eğmemekte ve kafasına koyduğunu yapmaktadır. İşine sadık bir dedektiftir. Dedektif Park Hae-Young ile iletişime geçerek mağdurlara yardım etmeye başlar. Yardımsever bir yapıya sahiptir.

Kim Hye-Soo

signal

Dizide dedektif Cha Soo-Hyun karakterine hayat vermiştir. O, Park Hae-Young’a çözülmemiş davalarda yardım etmektedir. Aynı zamanda dedektif Lee Jae-Han’ın geçmişte arkadaşıdır. Geçmişte bir travma yaşamıştır. İşinde iyi, mücadeleci bir karakterdir.

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Dizinin fragmanını izlemek için tıklayınız.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments