NETFLIX DİZİSİ: MY HOLO LOVE

  • Home
  • Dizi
  • NETFLIX DİZİSİ: MY HOLO LOVE

My Holo Love, 2020 yılında yayınlanan Netflix dizisidir. Bir tür yapay zekâ ve bir kadının arasındaki duygusal ilişkiyi anlatan dizi, bilim kurgu dalında en iyi yapımlar arasındadır.

NETFLIX DİZİSİ: MY HOLO LOVE

my holo love

Tür: Fantastik, Bilim Kurgu, Romantik, Dram

Yönetmen: Lee Sang Yeob

Yayıncı: Netflix

Bölüm Sayısı: 12

Yapım Yılı: 2020

Ülke: Güney Kore

Konusu

my holo love

Dizi yalnız bir kadın olan Han So-Yeon etrafında dönmektedir. Han So-Yeon yalnız yaşayan bir kadındır. So-Yeon insanların yüzlerini ayırt edememektedir. Bir tür yüz körlüğü hastalığı vardır. Bundan dolayı çocukluğundan beri hep dışlanmıştır. O daima kendisini yalnız hissetmektedir. Bir gün tesadüfen eline geçen gözlük sayesinde hayatı değişmiştir. Yapay zekâ Holo ile karşılaştıktan sonra başına bazı olaylar gelen So-Yeo’nun özgüveni yükselmiştir.

Go Nan-Do, yapay zekâ Holo’yu kullanan ve geliştiren bir tür dâhidir. Dünyada bir ilki başararak piyasaya sürmek isteyen Nan-Do’nun karşılaştığı olaylardan dolayı planları alt üst olmuştur. Hiç beklemediği olaylarla karşılaşan Nan-Do, hem duygularını kontrol etmeye çalışacak hem de Holo’yu kaybetmemek için mücadele verecektir. Ancak So-Yeon ile karşılaşması onun hem geçmişini hem de geleceğini etkileyecektir.

Karakterler

my holo love

Ko Sung-Hee

my holo love

Dizide Han So-Yeon karakterini canlandırmıştır. Kendisi bir şirkette çalışmaktadır. Yalnız yaşayan So-Yeon bir tür yüz körlüğü hastalığına sahiptir. Hastalığından dolayı bazı zorluklar yaşayan So-Yeon insanlarla arasına mesafe koymuştur. Holo’nun hayatına girmesiyle her şeyi yoluna koyma başlamıştır. So-Yeon Holo’yu kaybetmemek için her şeyi yapacaktır.

Yoon Hyun-Min

my holo love

Dizide Go Nan-Do ve Holo karakterlerine hayat vermiştir. Go Nan-Do dahi bir mucittir. Kendi kurduğu bir şirketi vardır ve projelerini kendisi geliştirmektedir. Geçmişi acılar ve sırlarla doludur. Yapay zekâ Holo’yu geliştirmiştir. Nan-Do Holo’dan dolayı bazı zorluklarla karşılaşacak ve onu korumak için her yolu deneyecektir. Holo onun en yakın arkadaşıdır. So-Yeon ile karşılaştıktan sonra hayatı değişecektir.

Choi Yeo-Jin

my holo love

Dizide Nan-Do’nun üvey kız kardeşi Ko Yoo-Jin karakterini canlandırmıştır. Nan-Do’ya en yakın olan ve onun sırlarını bilen kişidir. Nan-Do ile birlikte çalışmaktadır.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Dizinin fragmanını izlemek için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments