NETFLIX DİZİSİ: MOVE TO HEAVEN

  • Home
  • Dizi
  • NETFLIX DİZİSİ: MOVE TO HEAVEN

Move To Heaven, asperger sendromu olan bir genç ve eski bir mahkum olan amcasının yaşadıklarını ve birbirleri ile olan iletişimini anlatmaktadır.

NETFLIX DİZİSİ: MOVE TO HEAVEN

move to heaven

Tür: Dram

Yönetmen: Kim Sung-Ho

Yayıncı: Netflix

Bölüm Sayısı: 10

Yapım Yılı: 2020-2021

Ülke: Güney Kore

Konusu

move to heaven

Dizi, Asperger Sendromu olan bir gencin etrafında dönmektedir. Geu-Roo aspenger sendromu olan 20’li yaşlarında bir gençtir. O ve babası birlikte MOVE TO HEAVEN adlı şirketin sahibidirler. Move To Heaven olay yeri temizliği yapan bir şirkettir. Geu-Roo ve babası, ölen kişinin geride kalan evi ve eşyalarını toparlayıp ailelerine teslim ederler. Onlar için yaptıkları iş oldukça önemli ve değerlidir. Geu-Roo oldukça titizdir ve işini babası nasıl öğrettiyse o şekilde yapmaktadır. Ancak babasının zamansız ölümü onun hayatındaki düzenin değişmesine sebep olmuştur. Artık işinin ve hayatının patronu kendisi olmuştur.

Babası ölmeden önce, Geu-Roo’nun vasisi olarak kardeşi Jo Sang-Go’yu bırakmıştır. Jo Sang-Go eski bir mahkumdur. Yasadışı müsabakalarda yer alan boksördür. Yeğeni ve abisiyle bağı olmayan Jo Sang-Go, Geu-Roo’nun vasisi olmayı kabul eder ve onunla yaşamaya başlar. Artık O, Move To Heaven’da çalışmaya ve Geu-Roo’ya ayak uydurmaya başlamıştır. İkisinin de hayatları birbirine bağlanmış ve bağları kuvvetlenmeye başlamıştır.

Karakterler

move to heaven

Tang Jun-Sang

move to heaven

Dizide asperger sendromu olan Geu-Roo karakterine hayat vermiştir. Babası ile arasındaki bağ oldukça kuvvetlidir ve babası onun her şeyidir. Oldukça titiz ve düzenli bir çocuktur. Babası ona nasıl öğrettiyse her şeyi ona göre yapmaktadır. Olay yeri temizleme işi onun için oldukça önemli bir iştir. Ölenlerin geride bıraktığı değerli şeyleri korur ve onların peşine düşerek gerçek sahiplerine ulaşmasını sağlar. Babası öldükten sonra düzeni bozulmuş ancak amcasına zamanla alışmaya başlamıştır. Amcası ile zamanla bağ kurmaya başlamıştır.

Lee Je-Hoon

move to heaven

Dizide Jo Sang-Go karakterini canlandırmıştır. Geu-Roo’nun amcasıdır. Eski bir mahkumdur. Yasadışı müsabakalarda yer alan bir boksördür. Oldukça yetenekli bir dövüşçüdür. Soğuk, kaba, dağınık ve kafasına koyduğunu yapan bir karaktere sahiptir. Başlarda Geu-Roo ile anlaşamamış ancak zamanla ona alışmaya başlamıştır. Geçmişinden dolayı abisine karşı kızgınlık ve kırgınlığı vardır. Zamanla değişmeye başlamış, insanlara karşı daha sıcak ve anlayışlı olmuştur.

Hong Seung-Hee

move to heaven

Dizide Geu-Roo’nun komşusu ve arkadaşı olan Na-Moo karakterine hayat vermiştir. Geu-Roo’ya karşı aşırı korumacıdır. Babasının ölümünden sonra Geu-Roo’ya işinde ve hayatında daha çok yardım etmeye başlamıştır. Jo Sang-Go’ya karşı güvensizlik duymaktadır.

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Dizinin fragmanını izlemek için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments