NETFLIX DİZİSİ: D.P

D.P dizisi Netflix tarafından yayınlanan, askeri konulu Kore dizisidir. Kaçak askerleri yakalayan timi konu alan dizide, askerlerin psikolojilerine ve yaşadıkları zorluklara da yer verilmiştir.

NETFLIX DİZİSİ: D.P

D.P

Tür: Dram, Komedi, Aksiyon

Yayıncı: Netflix

Bölüm Sayısı: 6

Yıl: 2021

Ülke: Güney Kore

Konusu

D.P

Dizi, kaçak askerleri yakalamak için oluşturulan bir timin etrafında dönmektedir. D.P olarak adlandırılan bu tim zorunlu askerlik yapan kişilerden oluşturulmuştur. Kore Ordusu’nun oluşturduğu bu tim,  kaçan bütün askerleri bulup bölüğüne teslim etmek zorundadır. Bunu yaparken adeta dedektif gibi hareket ederler. An Joon-Ho, zorunlu askerlik görevini yerine getirmek için Kore Ordusu’na katılır.

Burada olaylara bakış açısı ve gözlem yeteneği ile dikkati üzerine çeker ve D.P timine alınır. An Joon-Ho olaylara duygusal bakış açısıyla yaklaşır ve yeteneğini ortaya koyar. Han Ho-Yeol ise D.P timinin lideri ve Joon-Ho’nun ortağıdır. An Joon-Ho’nun aksine daha serbest ve soğukkanlıdır. D.P dizisi, hem dram hem komedi dalında izlenebilecek bir dizidir.

Karakterler

D.P

Jung Hae-In

D.P

Dizide, An Joon-Ho karakterine hayat vermiştir. Zorunlu görevi için Kore Ordusu’na katılmıştır. Burada karşılaştığı zorluklar karşısında soğukkanlı davranmıştır. Gözlem yeteneğinden dolayı D.P timine alınmıştır. Olaylara duygusal yaklaşmıştır. Kendi içinde yaşadığı problemler vardır. İnsanlara karşı soğuk bir yapısı vardır.

Koo Gyo-Hwan

D.P

Dizide Han Ho-Yeol karakterini canlandırmaktadır. D.P timinin lideridir. Çok rahat ve komik bir yapısı vardır. İnsanlara karşı yakın davranmaktadır. Varlıklı bir aileye sahiptir. Mücadeleci bir yapısı vardır.

Kim Sung-Kyun

D.P

Dizide, Park Beom-Goo karakterine hayat vermiştir. D.P’den sorumlu askerdir. Kızgın ve stresli bir yapısı vardır. D.P’nin iyi bir tim olabilmesi için elinden geleni yapmaktadır. Soğuk gibi görünse de anlayışlı bir karaktere sahiptir.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Dizinin fragmanını izlemek için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments