KOREAN DRAMA: BLACK

Bir ölüm meleği ve insanın hayatını konu alan Black, oldukça sürükleyici bir yapımdır. Gizem ve aksiyon ağırlıklı olan dizide, iki kişinin birlikte verdiği mücadele ön plandadır.

KOREAN DRAMA: BLACK

black

Tür: Aksiyon, Fantastik, Romantik, Gizem

Yönetmen: Kim Hong-Sun

Yayıncı: OCN

Bölüm Sayısı: 18

Yapım Yılı: 2017

Ülke: Güney Kore

Konusu

black

Dizi, bir ölüm meleği olan Black ve ölümün gölgesini gören Ha-Ram’ın etrafında dönmektedir. Güney Kore dizi sektöründe, ölüm melekleri ve ölümü gören insanlar karşımıza çok çıkmaktadır. Bu konular, dizilerde sıkça işlenmektedir. Black dizisi de, bu konuların işlendiği, gizem ağırlıklı, aksiyonlu ve sürükleyici bir dizidir. Sırlarla dolu iki kişinin hayatının kesişmesiyle birlikte, zorlu mücadeleler başlar ve gizemli olaylar yaşanır.

Ölüm meleği olan Black, cennetin kurallarını çiğnediği için, dünya hakkındaki anıları silinir. Ölüm meleği olarak görevlerini yerine getirmeye çalışan Black’in, bulmak istediği bir şey vardır. Black aradığını bulmaya çalışırken kendisini bir davanın içerisinde bulur. Ha-Ram, ölümün gölgesini gören bir kızdır. O, insanların nasıl öleceğini görmektedir.

Black, Ha-Ram’ın yeteneğini kullanarak, aradığı şeyi bulmaya çalışacaktır. Ancak ikilinin yolları kesiştiği zaman hayatları değişecektir. Onların duygu dünyaları değişecek ve birlikte insanları kurtarmaya başlayacaklardır. Black, Ha-Ram ile karşılaştıktan sonra hiç bilmediği duygularla karşılaşacaktır.

Karakterler

black

Song Seung-Hun

black

Dizide, ölüm meleği olan Black karakterine hayat vermiştir. Cennetin kurallarını çiğnediği için dünya ile ilgili olan anıları silinmiştir. Cesur, kararlı ve soğukkanlı bir yapısı vardır. İnsanlara karşı oldukça soğuktur. Aradığı şeyi bulmak için Ha-Ram’ın yeteneğini kullanmaya başlar. Birlikte insanlara yardım etmeye başlarlar. Ancak O, Ha-Ram’ı tanıdıktan sonra değişmeye başlayacaktır. Onu korumaya ve Ona karşı duygular beslemeye başlar ancak O bir ölüm meleğidir ve insana âşık olamaz.

Go Ara

black

Dizide, ölümü gören Ha-Ram karakterini canlandırmıştır. İnsanların nasıl öleceğini görebilmektedir. Çocukluğundan beri bu yeteneğe sahiptir ve bununla yaşamaya alışmak zorundadır. İnsanların yanındaki gölgeleri görmemek için, sürekli güneş gözlüğü takmaktadır. Babası küçük yaşta ölmüş ve annesi başkasıyla evlenmişti. Ha-Ram tek başına yaşamaktadır. Cesur, kararlı ve neşeli bir yapısı olan Ha-Ram, insanları kurtarmak için her şeyi yapmaya hazırdır. O, Black’i tanıdıktan sonra ona âşık olmuş ve onunla birlikte hareket etmeye başlamıştır.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Dizinin fragmanını izlemek için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments