KORE YAPIMI REALITY ŞOVLAR

Kore’de dramalar ve grupların yanında reality şovları da oldukça ön plandadır. Birçok reality şovu hem dünyada takip edilmekte hem de yüksek reytingler almaktadır.

KORE YAPIMI REALITY ŞOVLAR

 Knowing Bros

reality şov

Men on a Mission veya Ask Us Anything olarak da bilinen bu program, 2015 yılında JTBC kanalında yayınlanmaya başladı. Güney Kore eğlence programları arasında en ön planda olanıdır. Ünlü yıldızları ve k-pop gruplarını konuk alan program, çeşitli oyunlar ve aktiviteler yapmaktadır. Programın bölümleri Netflixte mevcuttur. Sunucular: Kang Ho-Dong, Seo Jang-Hoon, Kim Young-Chul, Lee Soo-Geun, Kim Hee-Cheul, Min Kyung-Hoon, Lee Sang-Min.

Running Man

reality şov

Running Man 2010 yılında SBS kanalında yayınlanmaya başladı. Programın reytingleri yayınlandığı dönemden beri oldukça iyidir. Ünlü yıldızları ve k-pop gruplarını konuk olarak alan program, konuklarıyla birlikte değişik yarışmalar yapmaktadır. Hem eğlence hem de yarışma programı tadında olan şov keyifle izlenecek yapımlar arasındadır. Sunucular: Yoo Jae-Suk, Haha, Ji Suk-Jin, Kim Jong-Kook, Lee Kwang-Soo, Song Ji-Hyo, Jeon So-Min, Yang Se-Chan.

Weekly Idol

reality şov

2011 yılında yayın hayatına başlayan program, varyete şov tadındadır. Genelde k-pop gruplarını konuk alan program, yarışma tadında aktiviteler yapmaktadır.

Idol Room

reality şov

2018 yılında yayın hayatına başlayan program, JTBC kanalında yayınlanmıştır. Program genelde k-pop gruplarını konuk almıştır. Gelen konuklarla değişik aktiviteler yapılmıştır. Sunucular: Jung Hyun-Dan, Defconn

Infinite Challenge

reality şov

2005 yılında yayın hayatına başlayan program, MBC kanalında yayınlanmıştır. Kore’de en çok izlenen eğlence programıdır. Ünlü yıldız, şarkıcı ve k-pop gruplarını konuk alan program, değişik aktiviteler yapmıştır. Sunucular: Yoo Jae-Suk, Park Myeong-Su, Jeong Jun-Ha, Haha, Hwang Kwanghee.

Roommate

reality şov

Program, 2014 yılında SBS kanalında yayın yapmıştır. Ünlü yıldız ve k-pop gruplarının üyelerinin, bir evde yaşaması ve oda arkadaşlığı yapmalarını konu almıştır. Program 2 sezondan oluşmaktadır.

Master In The House

reality şov

Program 2017 yılında, SBS kanalında yayın hayatına başlamıştır. Kore’nin en iyi eğlence şovlarından birisidir. Bir grup ünlü yıldızın programda yaptığı aktiviteler anlatılmaktadır. Sunucular: Lee Seung Gi, Yong Se-Hyung, Shin Sung-Rok, Kim Dong-Hyun, Cha Eun-Woo.

BONUS: Busted

reality şov

Busted 2018 yılında, Netflix tarafından yayın hayatına başlamıştır. Bir varyete şov tadında olan bu programda, ünlü yıldızlar dedektiflik işi yapmakta ve bazı olayları çözmeye çalışmaktadır. Netflixte yayınlanan program 2 sezondan oluşmakta ve 3.sezonun yayınlanacağı duyurulmuştur.

 

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments