KORE MÜZİK SEKTÖRÜ: K-POP GRUPLARI/ 2

Kore müzik sektörü, en çok K-pop grupları ile bilinmektedir. Dünyayı kasıp kavuran bu K-pop grupları, müziğin yanında dansları ile de insanların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bu yazımızda belirli K-pop gruplarını ele aldık.

KORE MÜZİK SEKTÖRÜ: K-POP GRUPLARI/ 2

K-pop “Korean Pop”, Güney Kore’de bir pop müzik türüdür. K-pop yalnızca pop müzik değil, birçok farklı müzik türünü de içermektedir. Sadece müzikleri ile değil, dansları ile de meşhurlardır. Daha çok erkek veya kız gruplarından oluşmaktadır.

SS501

k-pop grupları

DSP Entertainment bünyesinde 2005 yılında çıkış yapmıştır. Çıkış yaptıklarında 5 üyeden oluşmaktaydı. Grup Üyeleri: Kim Hyun Joong, Heo Young Saeng, Kim Kyu Jong, Park Jung Min, Kim Hyung Jun.

WINNER

k-pop grupları

YG Entertainment bünyesinde 2013 yılında çıkış yapmışlardır. Grup çıkış yaptığında, oluşmaktaydı. Grup Üyeleri: Kang Seung Yoon, Lee Seung Hoon, Sang Minho, Kim Jin Woo, Nam Taehyun (Eski Üye).

iKON

k-pop grupları

YG Entertainment tarafından 2015 yılında kurulmuştur. Grup, çıkış yaptığında 7 üyeden oluşmaktaydı. Grup Üyeleri: Song, Jay, Bobby, June, DK, Chan,  B.I (Eski Üye).

INFINITE

k-pop grupları

Woollim Entertainment şirketi bünyesinde 2010 yılında çıkış yapmıştır. Grup, 7 üye ile çıkış yapmıştır. Grup Üyeleri: Dongwoo, Sungkyu, Woohyun, Sungyeol, L, Sungjong, Hoya (Eski Üye).

ASTRO

k-pop grupları

Grup, Fantagio Entertainment tarafından 2016 yılında oluşturulmuştur. Grup, 6 üyeden oluşmaktadır. Grup Üyeleri: Jin Jin, MJ, Eunwoo, Moon Bin, Rocky, Yoon San-ha.

WIXX

k-pop grupları

Grup, Jellyfish Entertainment bünyesinde 2012 yılında çıkış yapmıştır. Çıkış yaptıklarında 6 üyeden oluşmaktaydı. Grup Üyeleri: N, Leo, Ken, Ravi, Hyuk, Hongbin (Eski Üye).

(G) I-dle

k-pop grupları

Cube Entertainment tarafından 2018 yılında oluşturulmuştur. Grup 6 üyeden oluşmaktadır. Grup Üyeleri: Miyeon, Minnie, Soojin, Soyeon, Yuqi, Shuhua.

2ne1

k-pop grupları

Grup, YG Entertainment bünyesinde 2009 yılında çıkış yapmıştır. 2ne1 4 üyeden oluşmaktaydı. Grup Üyeleri: Minzy, Bom, CL, Dara. 2017 yılında resmi olarak veda şarkıları “Goodbye” yayınlamışlardır.

AOA

k-pop grupları

AOA, FNC Entertainment tarafından 2012 yılında kurulmuştur. Grup, 8 üye ile çıkış yapmıştır. Grup Üyeleri: Yuna, Hye Jeong, Seolhyun, Chanmi. Eski Üyeler: Youkyung, Choa, Mina, Jimin.

f(x)

k-pop grupları

SM Entertainment tarafından 2009 yılında kurulmuştur. 5 üye ile çıkış yapmıştır. Grup Üyeleri: Victoria, Amber, Luna, Krystal, Sulli (Eski Üye).

KARA

k-pop grupları

DSP Medya tarafından 2007 yılında oluşturulmuştur. Çıkışı 5 üyeyle yapmışlardır. 14 Ocak 2016 yılında DSP Medya ile sözleşmelerinin bitmesiyle, grup dağılmıştır.

SISTAR

k-pop grupları

Grup, Starship Entertainment tarafından 2010 yılında kurulmuştur. SISTAR 4 üyeden oluşmaktaydı. Grup Üyeleri: Hyolyn, Bora, Soyou, Dasom.

4MINUTE

k-pop grupları

Cube Entertainment tarafından 2009 yılında kurulmuştur. 6 üyeden oluşmaktaydı. Grup Üyeleri: Hyuna, Ji Hyun, Ga Yoon, So Hyun, Ji Yoon. Grup, 2016 yılında dağılmıştır.

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments