KEANU REEVES KİMDİR?

Keanu Reeves’in hayatı hem acılarla hem de başarılarla doludur. Onu, The Matrix filmiyle tanımaya başladık ve John Wick serisiyle daha da yakından tanıdık.

KEANU REEVES KİMDİR?

keanu reeves

Hayatı

Keanu Charles Reeves, 1964 yılında Beyrut’ta dünyaya gelmiştir. Çin ve Hawaii asıllı Amerikan vatandaşı, Jeolog Samuel Nowlin Reeves ve İngiliz vatandaşı, kostüm tasarımcısı ve şov kızı Patricia Taylor’ın ilk çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Keanu henüz 3 yaşındayken annesi ve babası ayrılmış ve O, annesi ve kız kardeşi ile birlikte New York’ta yaşamaya başlamıştır.

Annesi, 1969’da Broadway ve Hollywood yönetmeni Paul Aaron ile evlendi. Ancak bu evlilik 2 yıl sürdü. Keanu annesi ile birlikte, Kanada’nın Toronto kentine yerleşti. Keanu sürekli şehir ve okul değiştirmesinden dolayı, hiçbir liseden mezun olamadı. O, 15 yaşında Toronto’da oyunculuk kariyerine başladı.

Keanu, De La Salle College’de hokey takımına girmişti. Oyunuyla duvar lakabını almıştı. Bu dönemde pastane yöneticiliği ve buz pateni altı bileyiciliği gibi işlerde çalıştı. Keanu, kısa film ve reklam filmlerinin ardından, 1986’da Youngblood filminde rol aldı. Bu filmden sonra Keanu, Los Angeles’a yerleşti. Taşınmasından sonra “Dream To Believe” filminde oynadı.

Daha sonra Keanu, 1986 yılında “Under The Influence” TV filminde rol aldı. 1989 yılında ilk başarısı olan “Bill and Ted’s Excellent Adventure” filminde oynadı. Daha sonra O, “My Own Private Idaho”, “Bram Stoker’s Dracula”, “Little Buddha” filmlerinde başrol olarak oynadı.

keanu reeves

1994 yılında Sandra Bullock’la başrolünü paylaştığı “Speed” filmiyle büyük bir popülariteye ulaştı. Daha sonra “Devil’s Advocate” filminde rol aldı. Keanu, en büyük başarısını yakaladığı ve kariyerinin zirvesine çıktığı, “The Matrix” filminde, Neo karakteri ile karşımıza çıktı.

Keanu, son zamanlarda 2014 yılında ilk filmi çıkan “John Wick” serisiyle popülaritesini daha da arttırmıştır. Ayrıca Keanu, rock grubu olan, The Dogstar’da bas gitar çalıyor. Keanu, servetinin ve başarılarının yanı sıra, oldukça mütevazi bir hayat sürmektedir. O, daima özel hayatıyla değil, başarılarıyla gündeme gelmiştir.

Belki de onu bu kadar mütevazi yapan, acı dolu yaşamıdır. O, henüz 3 yaşındayken babası evlerini terk etmişti. Eğitim hayatı esnasında, öğrenme bozukluğu olan disleksi hastalığı görüldü. Sürekli farklı yerlere taşınmak ve okul değiştirmek onun eğitim hayatını daha da zorlaştırmıştır.

keanu reeves

1988 yılında, büyük bir motosiklet kazası geçirmiştir. Keanu, 23 yaşındayken en yakın arkadaşı olan, River Phoenix’i kaybetti. O, kız arkadaşı Jennifer Syme’den bir bebek bekliyordu ancak çiftin bebeği 8.ayda ölü olarak doğdu.

Onun acısı burada bitmemişti. Bebeklerinin ölümü onların ilişkilerinin bitmesine sebep olmuştu. Ancak Jennifer Syme, 2001 yılında, trafik kazası sonucu hayatını kaybetmişti. Keanu yaşadığı bu acılara rağmen, potansiyelini kaybetmemiş ve birçok başarılı filmde rol almıştı. O, oldukça mütevazi ve normal bir hayat yaşamaktadır.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
65
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments