K-DRAMA: PRISON PLAYBOOK

Prison Playbook, komedi ağırlıklı bir Kore dizisidir. Ünlü bir beyzbol oyuncusunun yaşadığı talihsizlik sonucu cezaevine girmesi ve orada verdiği mücadele anlatılmaktadır.

K-DRAMA: PRISON PLAYBOOK

prison playbook

Tür: Komedi, Dram, Suç

Yönetmen: Shin Won-Ho

Yayıncı: tvN

Puan: 8.3

Bölüm Sayısı: 16

Yapım Yılı: 2017

Ülke: Güney Kore

Konusu

prison playbook

Dizi, beyzbol oyuncusu Kim Je-Hyeok’un etrafında dönmektedir. Kim Je-Hyeok küçüklüğünden beri beyzbol oynamaktadır. Gençliğinden beri birçok talihsizlik yaşayan Kim Je-Hyeok hiçbir zaman beyzbolu bırakmamıştır. Onun için beyzbol her şey demektir. Zamanla kendisini geliştirerek üst düzey bir beyzbol oyuncusu olmuş ve Amerikan beyzbol büyükler ligine transfer olmayı başarmıştır. Ancak gitmesine sayılı günler kala başına gelen talihsizlik sonucu cezaevine girmiştir.

Kim Je-Hyeok, kardeşine tecavüz eden kişiye zarar vermiş ve bunun sonucunda hapis cezası verilmiştir. Bundan sonra onun hayatı hem alt üst olmuş hem de tamamen değişmiştir. Bu olayla birlikte beyzbol oynama olasılığı da riske girmiş ancak o hiçbir zaman pes etmemiştir. Cezaevinde hem hayatta kalmaya çalışmış hem de yeni insanlar tanıyarak kendine yeni dostlar edinmiştir. Prison Playbook komedi ağırlıklı bir Kore dizisidir. En çok izlenen diziler arasındadır. Dizi bize farklı insanların yaşam öykülerini sunmuştur.

Karakterler

prison playbook

Park Hae-Soo

prison playbook

Dizide Kim Je-Hyeok karakterine hayat vermiştir. O, üst düzey bir beyzbol oyuncusudur. Hırslı, inatçı, başarılı ve azimli bir karaktere sahiptir. İnsanlara karşı soğuk ama iyi niyetli bir yapısı vardır. İnsanlar ona karşı güven duymaktadır. Beyzbol oynamak için her yolu denemektedir.

Jung Kyung-Ho

prison playbook

Dizide Lee Joon-Ho karakterini canlandırmıştır. O bir cezaevi memurudur. Kim Je-Hyeok’un çocukluk arkadaşıdır. Cezaevinde ona en büyük desteği sağlamaktadır. Cesur, çapkın ve anlayışlı bir karaktere sahiptir. Kim Je-Hyeok’a her türlü desteği sağlamakta ve üst düzey bir ilgi göstermektedir.

Krystal

prison playbook

Dizide Ji-Ho karakterine hayat vermiştir. Kim Je-Hyeok’un kız arkadaşıdır. Sıcakkanlı, sevimli ve güzel görünümlü bir karaktere sahiptir. Kim Je-Hyeok’u uzun yıllar tanımaktadır. Tıp öğrencisidir.

Jung Hae-In

prison playbook

Dizide mahkum Yoo Jeong-Woo karakterini canlandırmıştır. O bir yüzbaşıdır. Yaşadığı talihsiz bir olaydan dolayı cezaevine girmiştir. İnsanlara karşı soğuk ve sert olsa da iyi niyetli bir yapısı vardır. Yaşadıklarından dolayı insanlardan uzak durmaya çalışmaktadır.

Jung Woong-In

prison playbook

Dizide cezaevi memuru Paeng rolüne hayat vermiştir. Sert gibi gözükmekte ancak insanlara yardım etmektedir. Geçmişte bir travma yaşamıştır.

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments