K-DRAMA: EXTRAORDINARY YOU

Extraordinary You dizisi Kore’de en çok izlenen yapımlar arasındadır. Dan-O webtoon yazarının kendisi için yazdığı hikâyeye karşı çıkarak kendi hikâyesini yazmak ister.

K-DRAMA: EXTRAORDINARY YOU

extraordinary you

Tür: Fantastik, Gençlik, Romantik, Komedi

Yönetmen: Kim Sang-Hyub

Yayıncı: MBC

Bölüm Sayısı: 32

Yapım Yılı: 2019

Ülke: Güney Kore

Konusu

extraordinary you

Dizi, webtoon karakterleri olan bir grup öğrencinin, kendileri için yazılan hikâyeye karşı çıkmalarını anlatmaktadır. Onlar kendileri için yazılan bu hikâyeyi kendileri için değiştirmeye çalışırlar. Dan-O kendisinin bir webtoon karakteri olduğunu öğrenir. Ancak O, bu webtoonda figürandır ve yakında hikâyesi bitecek ve webtoondan çıkarılacaktır. O, bu hikâyeye karşı çıkarak kendisine göre değiştirmek ister.

Dan-O webtoonun kendisi için yazdığı aşkı değil, gerçek aşkı bulmak ister. Böylelikle O, webtoon yazarına karşı çıkarak, webtoondaki sahneleri kendisine göre değiştirmeye karar verir. Bir gün karşısına webtoonda adı olmayan bir karakter olan Ha-Roo çıkar. Dan-O, Ha-Roo ile webtoonun sahnesini değiştirmeye çalışır ancak işler onun düşündüğü kadar kolay olmaz. Dizi, 2020 Seul Uluslararası Drama ödüllerinde, Olağanüstü Kore Dizisi ödülünü almıştır.

Karakterler

extraordinary you

Kim Hye-Yoon

extraordinary you

Dizide, lise öğrencisi Eun Dan-O karakterine hayat vermiştir. Dan-O bir gün bir webtoonun içerisinde olduğunu öğrenir. Ancak O, bu webtoonda bir figürandır ve hikâyesi bitecektir. Dan-O hikâyesini kendisi için devam ettirmek ve kendi aşk hikâyesini yaşamak ister. Bunun için yazar ile mücadele etmeye başlar. Ancak onun bir kalp rahatsızlığı vardır. Dan-O cesur ve kararlı bir yapıya sahiptir. Ha-Roo ile tanıştıktan sonra ona âşık olmaya başlayacaktır.

Rowoon

extraordinary you

Dizide Dan-O’nun sınıf arkadaşı Ha-Roo karakterini canlandırmıştır. Webtoonda adı olmayan bir karakterdir. Sessiz ve içine kapanık bir yapısı vardır. Dan-O’ya âşıktır. Ha-Roo ismini ona Dan-O vermiştir. Zamanla Dan-O’ya yardım etmeye başlayacaktır.

Lee Jae-Wook

extraordinary you

Dizide Dan-o’nun nişanlısı Baek-Kyung karakterine hayat vermiştir. Dizinin kötü çocuğudur. Dan-O’ya karşı bir şey hissetmemekte ve onu aşağılamaktadır. Ancak Ha-Roo’nun gelmesiyle onun açısından işler değişecektir.

Lee Na-Eun

extraordinary you

Dizide, Dan-O’nun sınıf arkadaşı ve webtoonun başkarakteri Yeo Joo-Da karakterini canlandırmıştır. İyimser ve sakin bir yapısı vardır. O, webtoonun başkarakteridir ve Dan-O onun sahneleri için figüranlık yapmaktadır.

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Dizinin fragmanını izlemek için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments