J.K. ROWLING KİTABI: ICKABOG

Artık Kornukopya eskisi değildir ve artık birilerinin onu kurtarması gerekmektedir. Devasa bir yaratığın ve iki gencin maceralarını anlatan Ickabog, hem yetişkinlerin hem de çocukların hayal dünyasını zenginleştirmektedir.

J.K. ROWLING KİTABI: ICKABOG

Ickabog

ÖZET

“ İki at kadar büyük, gözleri ateş topu gibi parlıyor. Uzun, jilet gibi keskin pençeleri var.” Çocukların hayal dünyasını canlandıran Ickabog, devasa bir yaratığın, Daisy Kırlangıçkuyruğu’nun ve Bert Pürneşe’nin maceralarını anlatmaktadır. Kornukopya Krallığı’nda yaşayan Daisy ve Bert, en yakın iki dost hatta kardeş gibidirler. Daisy’nin annesi kralın baş terzisi, babası ise sarayın en yetenekli marangozudur. Bert’in annesi kralın en sevdiği pasta ve kurabiyeleri yapan pasta şefi Bayan Pürneşe, babası ise ordu komutanı Bay Pürneşe’dir.

Daisy kibar ve zarif bir kız olarak yetişmiştir. Bert ise ondan daha tombiktir ve onun kadar zarif ve anlayışlıdır. Ancak Daisy’nin annesinin ani ölümü ikisinin arasını açacak ve zamanla birbirlerinden kopmaya başlayacaklardır. Onlar çocukluklarından beri Ickabog maceralarıyla büyümüşlerdir. Ancak gerek aileleri gerekse Kornukopya halkı, Ickabog’un gerçek bir yaratık olduğuna inanmamaktadır. Ta ki Kral Fred’in Ickabog’un peşine düşmesine kadar.

Kral Fred Ickabog’un peşine düştükten sonra, hem Kornukopya halkı hem de Daisy ve Bert artık eskisi olmayacaktır. Daisy bilmediği ve hiç beklemediği bir maceraya sürülenirken, Bert bir sürü kuşkuyla başına gelecekleri beklemeye başlamıştır. Artık Kornukopya eskisi değildir ve artık birilerinin onu kurtarması gerekmektedir. Devasa bir yaratığın ve iki gencin maceralarını anlatan Ickabog, hem yetişkinlerin hem de çocukların hayal dünyasını zenginleştirmektedir.

YAZARIN HAYATI

Ickabog

J.K. Rowling, 31 Temmuz 1965’de İngiltere’de doğmuştur. Hepimiz onu meşhur kitap ve film serisi Harry Potter ile tanımaktayız. Kendisi Fransız Dili Ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. İnsan Hakları Örgütü’nde sekreter olarak çalıştıktan sonra, Portekiz’e İngilizce öğretmenliği yapmak için taşınmıştır. İlk kez 6 yaşında “Tavşan” adlı hikâyeyi kaleme almıştır. Yazar, Harry Potter serisi, Ickabog, Ozan Beedle’in Hikâyeleri, Fantastik Canavarlar Nelerdir? Nerede Bulunurlar? adlı, insanların hayal dünyasını canlandıran eserler kaleme almıştır.

J.K. Rowling’in Ickabog adlı eseri, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık tarafından, 2020 yılında, İstanbul’da yayınlanmıştır.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments