ITAEWON’DA YAŞAMAK / ITAEWON GLOBAL KÖY FESTİVALİ

Günümüzde Almanya, Danimarka, Arjantin, Romanya, Uruguay, Lübnan, Macaristan, Brunei ve Katar Büyükelçilikleri gibi birçok büyükelçilik burada bulunmaktadır.

ITAEWON’DA YAŞAMAK / ITAEWON GLOBAL KÖY FESTİVALİ

Itaewon, yabancıların ünlü turizm merkezi olarak bilinmektedir. Bunun nedeni, yakınlarında uzun yıllar boyunca sekizinci ABD ordusu üssünün bulunmuş olmasıdır.

 

Itaewon

Itaewon sokakları

 

Günümüzde Almanya, Danimarka, Arjantin, Romanya, Uruguay, Lübnan, Macaristan, Brunei ve Katar Büyükelçilikleri gibi birçok büyükelçilik burada bulunmaktadır.

Seul Merkez Cami de burada bulunmaktadır ve Itaewon yakınındaki Hannamdong’da bulunan yabancı resmi konut sayısı da oldukça fazladır.

 

Itaewon

Seoul Merkez Camii-1970’lerin sonlarında inşa edilen Seul Merkez Mescidi, Güney Kore’nin ilk ve en büyük camisi. Etkileyici minareleri ve öne çıkan İslami tasarımı ve mimarisiyle ünlü Itaewon Camii, bölgenin siluetine benzersiz bir hava katıyor. Bu cami; helal sertifikalı restoranlar ve pastaneler, Orta Doğu ürünlerinin satıldığı süpermarketler, sıra dışı kahve ve kitap dükkanlarıyla dolu, dönemeçli sokaklarla çevrili Itaewon‘a bakan bir tepede yer alıyor.

 

Ayrıca Itaewon ve Hannamdong bölgesi turist merkezi olmasının yanı sıra yabancıların yoğun olarak ikamet ettiği yerleşim alanlarıdır.

Burada bulunan giyim mağazaları, gece kulüpleri, restoranlar ve barlar genelde yabancı odaklıdır fakat zevkine hitap eden birçok Korelinin de uğrak mekânları olarak sayılmaktadır. Meksika, Hindistan, Vietnam, Türkiye gibi ülkelerin yemeklerini sevenler genellikle Itaewon’a gitmektedir. ,

Bu bölge, 1997 yılında hükümet tarafından Özel Turizm Bölgesi olarak ilan edilmiştir ve Güney Kore’nin temsili yabancı kültür caddesi olarak da bilinmektedir.

 

Itaewon

Itaewon’da bir kafe

 

Canlı gece hayatı ve çok kültürlü ortamıyla ünlü Itaewon, Seul’da çeşitliliği en çok kucaklayan ve en yabancı dostu bölge. Bu bölge, Han Nehri‘nin kuzeyindeki ve Myoeng-dong‘un güneyindeki Yongsan-gu‘da yer alıyor.

Batıda ABD Askeri Üssü olan Yongsan Garnizonu‘na yakın olan Itaewon, tüm dünyayı kucaklayan mutfağı ve kültürüyle yabancı turistler tarafından rağbet görüyor.

Leeum, Samsung Sanat Müzesi ve Itaewon Camii gibi kültür duraklarına uğrayabilir, sonra da benzersiz bir alışveriş deneyimi için Itaewon Antika Alışveriş Sokağı‘na gidebilirsiniz. Bunun yanı sıra, Seul‘un en iyi dünya restoranlarından, barlarından ve kulüplerinden bazıları da bu bölgede.

 

Itaewon Global Köy Festivalinden bir kare

 

Itaewon Global Köy Festivali

Her sonbaharda, Itaewon Özel Turist Bölgesi‘nde Itaewon Küresel Köy Festivali düzenleniyor. Kaçırmak istemeyeceğiniz bu muhteşem etkinlik, Kore kültürünü ve dünya kültürlerini öne çıkarıyor. Bu etkinlik genellikle ekim ayının ikinci haftasında düzenlense de, uçak biletlerinizi almadan önce tarihleri bir kez daha kontrol etmelisiniz. 800’den fazla katılımcının olduğu bir geçit töreni, kültürel defile, çok çeşitli sanatçılar ve sokak sanatçıları, ücretsiz konserler ve yemek satıcıları, etkinliğin öne çıkan noktaları arasında.

 

Itaewon

Festivalde Türkiye standı

 

Itaewon

Itaewon Köy Festivalinden bir görüntü

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments