HI BYE, MAMA!

Hı Bye, Mama! Konusu bakımında oldukça sürükleyici bir dizidir. Komedi ağırlıklı olsa da dram daha ön plandadır. Her kesimden insanın izleyebileceği bir dizidir.

HI BYE, MAMA!

hı bye, mama

Tür: Komedi, Dram, Fantastik

Yayıncı: tvN, Netflix

Puan: 8.4

Bölüm Sayısı: 16

Yapım Yılı: 2019-2020

Ülke: Güney Kore

Konusu

hı bye, mama

Dizi, bir hayalet olan Cha Yoo-Ri’nin etrafında dönmektedir. Cha Yoo-Ri, 5 yıl önce bir kaza sonucu hayatını kaybetmiştir. O, öldüğünde karnında henüz doğmamış olan kızı vardır. Kızı kurtulmuş ancak kendisi hayatını kaybetmiştir. Herkes onun ölümünden sonra büyük bir sarsıntı geçirmiştir. Cha Yoo-Ri, ölümünden sonra hayalet olarak ailesinin yanına gelmiş ve kızı büyüyene kadar, 5 yıl boyu onun yanında kalmıştır.

Onun en büyük arzusu kızını bir kez olsun kucağına almaktır. Bu arzusunu gerçekleştirmek için tekrar insan olarak dünyaya gelmek istemektedir. Onun ölümünden sonra eşi tekrar evlenmiş ve kızı Cha Yoo-Ri’yi hiç tanıyamamış hatta bilmemiştir. Bir gün Cha Yoo-Ri’nin eline kızına ve eşine geri dönmek için bir fırsat gelir. 49 gün içerisinde ailesine geri dönmesi gerekir ancak onun kafası karışıktır. Hı Bye, Mama! Konusu bakımında oldukça sürükleyici bir dizidir. Komedi ağırlıklı olsa da dram daha ön plandadır.

Karakterler

hı bye, mama

Kim Tae-Hee

hı bye, mama

Dizide Cha Yoo-Ri karakterine hayat vermiştir. 5 yıl önce, henüz hamileyken bir kaza sonucu hayatını kaybetmiştir. Ölümünden sonra, bir hayalet olarak 5 yıl boyu kızının yanında kalmıştır. Onun tek hayali kızını kucağına almak ve onun büyüdüğünü izleyebilmektir. Her şeye rağmen neşeli, iyimser, komik ve anlayışlı bir karaktere sahiptir.

Lee Kyu-Hyung

hı bye, mama

Dizide, Jo Kang-Hwa karakterini canlandırmıştır. Cha Yoo-Ri’nin eşidir. Kendisi bir doktordur. Eşinin ölümünden sonra hayatı tamamen değişmiştir. Daha sonra kendisine yeni bir hayat kurmuştur. İçine kapanık, soğuk bir karaktere sahiptir.

Go Bo-Gyeol

hı bye, mama

Dizide Jo Kang-Hwa’nın ikinci eşi olan Oh Min-Jung karakterine hayat vermiştir. Soğuk bir yapısı olmasına rağmen Cha Yoo-Ri’nin kızını kendi kızı gibi büyütmüş ve ona büyük bir sevgi beslemiştir.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Dizinin fragmanını izlemek için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments