Endonezya Hayvan Genelevinden Kurtarılan Orangutan Pony

  • Home
  • Gündem
  • Endonezya Hayvan Genelevinden Kurtarılan Orangutan Pony

Gossive ailesi olarak başlık için üzgünüz. Fakat yaşadığımız dünyada hiçbir şeye şaşırmaz olduk. Bu yazımızda sizlere Endenozya’da seks işçisi olarak kullanılan orangutanlardan bahsedeceğiz diyerek sizlere üzücü yazımızı sunmuştuk. Şimdi ise Orangutan Pony kurtuluş hikayesi ile sizleri sevindiriyoruz.

Orangutan Genelevleri

Dişi orangutanlar, doğal ortamlarından çalınarak getirildikleri genelevlerde tüm vücutları tıraş edildikten ve hatta bir insana benzemesi için makyaj bile yapıldıktan sonra iplerle bağlanıyor ve defalarca para karşılığında satılıyor. Bazı Güneydoğu Asya ülkelerinde ise maymunlar henüz yavruyken annelerinden ayrılıp, pazarlanmaya başlanıyor ve anneleri öldürülüp, eti ve kemikleri ise iktidar ilacı olarak Çin’e satılıyor. Orangutan -lar aynı zamanda barlarda dansçı olarak da sahneye çıkarılıyor. Son 20 yılda yaklaşık 50 bin orangutanın hayatını bu yolla kaybettiği tahmin ediliyor.

 

Endonezyada seks işçisi olarak kullanılan orangutanın hikayesi, onu kurtaran çevreciler tarafından tekrar anlatıldı.

Pony adındaki orangutan Şubat 2003 yılında bir genelevden kurtarılmıştı. Pony daha yavruyken annesinden ayrılmış ve genelevde zorla çalıştırılmaya başlamış. 2 günde bir tüyleri tıraş edilen ve “güzel” görünmesi için makyaj yapılıp parfüm sıkılan orangutan, 2 euro karşılığında seks işçisi olarak çalıştırılıyormuş.

2003 yılında Pony’i kurtaran ekibin bir parçası olan Lone Droscher-Nielson, “Bu zavallı hayvanın seks işçisi olarak çalıştırıldığını öğrendiğimde dehşete düştüm.” diyor.

“İnsanlar özellikle Pony ile cinsel ilişkiye girmek için geliyorlardı. Zavallı hayvan seks işçisi olarak kullanılıyordu. Biz onu kurtardığımızda 6-7 yaşlarındaydı ve uzun bir süredir zorla o genelevde tutuluyordu. Genelevi işleten kadın, başta Pony’i vermek istemedi. Silahlı 35 polis memuruyla baskın yapınca orangutanı teslim etmek zorunda kaldı.”

“Pony zaman içinde iyileşti. Şu an insanlardan korkmuyor ve oldukça mutlu.”

Nyaru Menteng Rehabilitasyon Merkezinde 7 orangutanla birlikte yaşayan Pony, şu an oldukça sağlıklı. Rehabilitasyon Merkezinin başındaki Monterado Fridman, “Yıllarca tutsak kalan ve oldukça zor koşullarda yaşayan Pony için doğal yaşam ortamına alışması kolay bir süreç değildi. Normal haline dönebilmesi için uzun bir rehabilitasyon sürecinden geçti.” diyor.

Görevliler Pony’nin uzun yıllar tutsak kaldığı için doğal yaşam ortamına adapte olabileceğini düşünmediklerini bildirdiler.

Kadın, çocuk, hayvan ayırt etmeksizin yapılan her türlü cinsel istismara karşıyız ve bu gibi olayların hiç yaşanmamasını diliyoruz ??Diğer gündem yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Hayvan Genelevi: Fahişe Orangutanlar yazımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
15
Tags:
3 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments