DC COMICS DİZİSİ: ARROW

DC Comics’in en gözde dizilerinden biri olan Arrow, yayınlandığı dönemden bu zamana büyük ilgiyle karşılaşmıştır. Çapkın milyoner Oliver’ın mücadelesini anlatan bu dizi, DC yapımlarının başında gelmektedir.

DC COMICS DİZİSİ: ARROW

Arrow

Konusu

Şehrin çapkın milyarderi Oliver Queen, babasıyla çıktığı gemi yolculuğu esnasında, kaza yağmış ve babası hayatını kaybetmiştir. Ancak Oliver kazadan sağ kurtulmuştur. Oliver’ın ailesi ve yakınları her şeyden habersiz, onun öldüğünü düşünmektedir. Oliver’ın bulunduğu ada ise, ıssız ve kimsenin uğramadığı bir yerdir.

O bu adada yaşamak için, şartlara ayak uydurmuş ve hayatta kalmayı başarmıştır. Oliver bu adada tam 5 yıl kaldıktan sonra, balıkçıların sayesinde oradan kurtulmuştur. O, evine geri döndüğünde eski Oliver değildi. Tamamen değişen Oliver, artık bir savaşçıydı. O, insanlara yardım eden ve gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışan bir süper kahraman olmuştu.

Tür: Fantastik, Aksiyon, Gerilim, Dram

Yönetmen: David Nutter

Yapım Yılı: 2012

Yayıncı: The CW

Sezon Sayısı: 8

Ülke: ABD

Karakterler

arrow

Stephen Amell

arrow

Oliver Queen karakteri ile karşımıza çıkmıştır. O, babasını kaybettikten sonra ıssız bir adada yaşam mücadelesi vermiştir. Geri döndüğünde ise tamamen değişen Oliver, bir süper kahraman olmuştur. Green Arrow olan Oliver, insanlara yardım etmeye ve suçluları yakalamaya başlamıştır.

David Ramsey

arrow

John Diggle karakterini canlandırmıştır. O, Oliver’ın yakın dostu ve ona yardım eden kişidir.

Paul Blackthorne

Dedektif Quentin karakterini canlandırmıştır. O, ilk başlarda kızının ölümünden sorumlu tuttuğu Oliver’a karşı mücadele etmiştir.

Emily Bett Rickards

Felicity Smoak karakterine hayat vermiştir. Oliver’a yardım etmekte ve onun kim olduğunu bilmektedir.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
31
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments