CRASH LANDING ON YOU

Crash Landing On You dizisinin klasik bir konusu olmasına karşın, işleniş tarzı bakımından oldukça sürükleyicidir.  Yayınlandığı dönemde  ilgiyle karşılanmıştır.

CRASH LANDING ON YOU

crash landing on you

Tür: Dram, Komedi, Romantik

Yönetmen: Lee Jung-Hyo

Yayıncı: Netflix

Puan: 8.4

Bölüm Sayısı: 16

Yapım Yılı: 2019-2020

Ülke: Güney Kore

Konusu

crash landing on you

Dizi, Güney Koreli zengin bir kadın ve Kuzey Koreli bir askerin hikâyesini anlatmaktadır. Yoon Se-Ri, Güney Kore’de varlıklı bir ailenin kızı ve bir holding sahibidir. Bir gün test için yamaç paraşütü yapar ancak, sert esen rüzgârdan dolayı kendisini Kuzey Kore sınırları içerisinde bulur. Se-Ri orada Kuzey Koreli yüzbaşı olan Lee Jung-Hyeok ile karşılaşır. Lee Jung-Hyeok, Yoon Se-Ri’yi kendi evine alır ve onu saklamaya başlar. Ancak hiçbir şey onun düşündüğü kadar kolay ilerlemez.

Kuzey Kore’nin katı kurallarına karşı Yoon Se-Ri’yi korumak, onun için hiç kolay olmayacaktır. Üstelik O, zamanla Yoon Se-Ri’ye karşı bazı duygular beslemeye başlayacaktır. Yoon Se-Ri, Kuzey Kore’de hiç beklemediği olaylar yaşar. Üstelik oranın katı kuralları ve yaşam tarzı ona oldukça uzaktır. Ancak zamanla oraya ayak uydurmaya ve Lee Jung-Hyeok’a karşı bazı duygular beslemeye başlar. Onun için Güney’e geçmek artık zorlaşmıştır. Crash Landing On You dizisinin klasik bir konusu olmasına karşın, işleniş tarzı bakımından oldukça sürükleyicidir.

Karakterler

crash landing on you

Son Ye-Jin

crash landing on you

Dizide Yoon Se-Ri karakterine hayat vermiştir. O, zengin bir aileden gelmektedir ve bir şirket sahibidir. Kendi ayakları üzerinde duran yalnız bir kadındır. Ailesi ile olan bağları zayıftır ve bundan dolayı bazı psikolojik rahatsızlıklar yaşamıştır. Zeki ve hazır cevap bir yapıya sahiptir. Kaza sonucu Kuzey Kore’ye gitmesi onun hayatını, hem olumlu hem de olumsuz yönde değiştirmiştir.

Hyun-Bin

crash landing on you

Dizide Lee Jung-Hyeok karakterini canlandırmıştır. O, Kuzey Koreli bir askerdir. Oldukça soğuk bir karaktere sahiptir ancak insanlar tarafından sevilir. Varlıklı bir ailesi vardır. Hayali asker olmak değildir. Yoon Se-Ri’nin hayatına girmesi onun dünyasını tamamen değiştirmiştir.

Kim Jung-Hyun

crash landing on you

Dizide Koo Joon-Hee karakterine hayat vermiştir. Varlıklı bir adamdır. Ancak geçmişi ile ilgili gizlediği acıları vardır. Başının belada olmasından dolayı Kuzey Kore’ye gitmiştir. Buraya gelmesi onun hayatını değiştirecektir. Korkak gibi görünse de aslında zeki ve cesur bir karakterdir.

Seo Ji-Hye

crash landing on you

Dizide, Lee Jung-Hyeok’un nişanlısı Seo Dan karakterini canlandırmıştır. O, Kuzey Koreli bir müzisyendir. Varlıklı bir aileden gelmektedir. Güzel, etkileyici ve azimli bir yapısı vardır. Soğuk bir karaktere sahiptir.

 

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Dizinin fragmanını izlemek için tıklayınız.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments