BBC ONE DİZİSİ: THE MUSKETEERS

  • Home
  • Dizi
  • BBC ONE DİZİSİ: THE MUSKETEERS

Üç silahşörler adına birçok dizi ve film çekilmiştir. The Musketeers bunlardan biridir. Bu dizi diğer yapımlara göre daha farklı ve ilgi çekici olmuştur. Keyifle izleyebileceğimiz bir TV serisidir

BBC ONE DİZİSİ: THE MUSKETEERS

 Konusu

the musketeers

Alexandre Dumas’ın kitabından uyarlanan bir televizyon dizisidir. Dizi, 2014 yılında BBC One kanalında yayın hayatına başladı. Mini bir dizi olarak yayınlanmak istenen dizi, ilgiyle karşılanması üzerine 2 sezon yayınlanmıştır. Dizinin hikâyesi 17.yy’da Fransa’nın Paris şehrinde geçiyor. Kral XIII. Louis’in özel korumaları olan silahşörlerin hikâyesini anlatıyor.

Silahşörleri oluşturan Athos, Porhos ve Aramis’tir. Ancak daha spnra onlara D’Artagnan’da katılmıştır. Cesur ve hiçbir zorluğa boyun eğmeyen silahşörleri zorlu mücadeleler beklemektedir. Onlar silah kullanımında ve dövüş sanatlarında oldukça ustadırlar. Ülkelerine bir grupturlar.

Silahşörler ile ilgili birçok dizi ve film çekilmiştir. Ancak bu yapım diğerlerine göre daha farklı ve ilgi çekicidir. Sıkılmadan izleyebileceğimiz dizi serilerinden biridir.

Yayın Yılı: 2014-2016

Sezon Sayısı: 3

Kanallar: BBC Amerika, BBC One

Karakterler

Tom Burke

the musketeers

Dizide silahşörlerin lideri Athos karakterini canlandırmaktadır. Geçmişi birçok yıkımla doludur. Cesur, gözükara ve sadık bir karaktere sahiptir. Kılıç yeteneği oldukça iyi bir silahşördür.

Santiago Cabrera

the musketeers

Santiago Cabrera, dizide bir diğer üye olan Aramis rolüyle karşımıza çıkmıştır. Onu daha önce Merlin’de Lancelot rolü ile tanıyoruz. Dizide diğerlerine göre daha ılımlı ve romantik bir kişiliğe sahiptir. Dine olan düşkünlüğü ile ön plana çıkmaktadır.

Howard Charles

the musketeers

Porthos karakterini canlandırmıştır. Silahşörler ekibinin en komik ve neşeli üyesidir. Dövüş sanatlarında ustadır. Komik, neşeli ve cesur bir karaktere sahiptir.

Luke Pasqualino

the musketeers

D’Artagnan karakterini canlandırmıştır. Silahşörlerin genç ve yakışıklı üyesidir. Kılıç kullanmakta oldukça yetenekli ve cesareti ile ön plana çıkmaktadır.

Hugo Speer

the musketeers

Dizide silahşörlerin yüzbaşısı Treville karakterini canlandırmıştır. O, garnizonuna ve ülkesine sadık bir insandır.

Peter Capaldi

the musketeers

Kendisi ülkenin kardinali, Richelieu karakteri ile karşımıza çıkmaktadır. Kralı kendisine bağlamak isteyen bir adamdır.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
51
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments