BBC ONE DİZİSİ: SHERLOCK HOLMES

  • Home
  • Dizi
  • BBC ONE DİZİSİ: SHERLOCK HOLMES

Sherlock Holmes, yayınlandığı dönemde ve ilerleyen dönemlerde oldukça büyük bir ilgiyle karşılanmıştır. Sherlock’un yaşadığı maceralar, oyuncular ve dizinin işleyişi izleyicilere keyifli dakikalar yaşatmıştır.

BBC ONE DİZİSİ: SHERLOCK HOLMES

sherlock holmes

Konusu

Sir Arthur Conan Doyle’ın romanından uyarlanan bir polisiye dizidir. Sherlock, 2010 yılında BBC One kanalında minin dizi olarak yayınlanmış. Ancak dizinin gördüğü ilgiden dolayı devam kararı alınmıştır. Dizi 4 sezon yayınlanmış ve büyük ilgi görmüştür.

Dizi, Sherlock Holmes adlı dedektifin etrafında dönmektedir. Sherlock, zekası ile ön plana çıkan bir dedektiftir. Her türlü suçu çözmesiyle bilinir ancak dil başlı bir yapısı vardır. Bir gün yolu Dr. John Watson ile kesişir. Dr. Watson, Sherlock’tan farklı bir karaktere sahiptir ve daha sakindir. İkisi birlikte yaşamaya başlar ve birlikte şehirdeki suçları çözerler. Dizi, 21.yy’da geçmektedir.

Tür: Aksiyon, Macera, Polisiye, Suç

Yayın Yılı: 2010

Sezon Sayısı: 4

Yayıncı: BBC One

Ülke: İngiltere

Karakterler

sherlock holmes

Benedict Cumberbatch

sherlock holmes

Benedict dizide Sherlock Holmes karakterine hayat vermiştir. O, bu dizideki oyunculuğu ile büyük takdir toplamıştır. Bu dizi ile daha çok ön plana çıkan Benedict’in, belki de ona yakışan en iyi rolüydü. Sherlock, zeki, soğuk ve dik başlı bir yapıya sahiptir. Zekası ile ön planda olan Sherlock, aldığı bütün davaları çözmektedir. Sherlock’un Dr. Watson ile girdiği mücadelelerdeki kararlığı, onun davaları çözmesindeki en büyük yardımcısı olmuştu.

Martin Freeman

sherlock holmes

Martin Freeman, Sherlock’un en yakın ve belki de ilk arkadaşı olan Dr. Watson karakterini canlandırmıştır. Dr. Watson sakin, ılımlı ve anlayışlı bir yapıya sahiptir. Sherlock’la yolu kesişince biranda kendisini bir dedektiflik macerasının içinde bulur. Zeki birisidir ve davlarda Sherlock’a yardımcı olmaktadır.

Mark Gatiss

sherlock holmes

Dizide, Sherlock Holmes’ın abisi, Mycroft Holmes karakterini canlandırmıştır. Kardeşi ile hem çekişmeli hem de eğlenceli bir ilişkisi vardır. Zeki birisidir ve İngiliz Hükümeti için çalışmaktadır.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Dizinin fragmanını izlemek için tıklayınız.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
701
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments