Arka Planda Başarı

Başarıyı başarmak için başarının arkasında ki başarısızlığı yıkmak gerekir. Bunu yıkmak içinde başarının temelini atmak gerekir..

Arka Planda Başarı

Yapmak ve bilmek arasında kocaman bir fark vardır. Söylemek ile söyletmek olduğu gibi, birinde kanıtlarsın birinde hatırlarsın kendini..

Yapıp da kanıtladığını başarı söyleyenlerin karşısında sen bilip de bir şey yapmadığını hatırlarsın. Herkese söyletirsin dilden dile tek bahane cümlesini. Adın silinir misyon ve vizyon sayfalarından Sonra hatırlarsın bilip de yapamayıp kendini kanıtlamadığını söyletirsin, millete şu cümleyi; “zeki ama yapmıyor”. Bu sefer klasikler sayfasına adın yazılır. Girersin bir kısır döngüye… Bütün yolları çıkmaz sokak. Tek çaren uçabilmek fakat sen kuşları seyrediyorsun.

Hatırda değil satırda kalacak cümleler bunlar duyguya Morale hitap etseydim, sayfayı satırla değil kalple doldururdum.

Kafana beynine sesleniyorum yaptıklarına değil, yapabileceklerine geçen değil, geçireceğin günlere…

Yazacaklarımı iyi oku demeyeceğim istersen, takla atarak deneyebilirsin fakat iyi anlaman gerek bu zamana kadar. Hep sessiz ortamları seçtin insanlardan uzak kitap okuyacağım, ders çalışacağım mekanı da ayarladın kitaba başladın. Sessiz ortamda sessiz dertlerin de bir bir açığa çıktı. Alacaklarını aldın borçlarını ödedin ay sonu maaşını düşündün haftaya olan sınavları düşündün okudukça düşündün düşündükçe sıkıldın sıkıldıkça uzaklaştın kitaplardan satırlardan…

Keskin nişancılar, nokta atışı yapabilmek için dürbüne tek gözlerini götürürler her seferinde, olmazsa yaşayamayız dediğimiz bir gözden vazgeçerler. Çünkü hedefleri tam isabettir. İki gözüyle bakmaya çalışanlar dürbünü iki kaşının arasına dayar. Artık dürbünde görüntü yoktur. Gözler dürbüne sığmadığından dışarda kalır. Uzakta olduğundan hedefi seçemezler hedefi vuramazsa kendi vurulur. Sonra tek gözünü vermek istemeyen nişancı hayatını verir.

Hayatta aynı böyledir gibi bir klişe cümle söylemek yerine hayat budur demek istiyorum çünkü ÖYLE…

O bir gözümüz bizi başarılı yapan şeyler olsun. Öbürü başarısız yapan şeyler. Hedef ise başarı tek kurşununuz var. Atış yapma zamanı geldi. Elimize dürbünü aldık. Tek gözü kısmamız gerek zaman doluyor. Sağ gözü kıstın başarıya götüren hedefler göründü ve taaak nokta atışı.. Solu kıstın ve alışkın değilsin hedefi bulamıyorsun taak sen öldün. Bunlardan en kötüsü ise hangi gözünü kapatacağına karar verememektir.

Defalarca düşünüp yazanların değil defalarca düşünüp yapanlarındır başarın hakkı. İnananlara değil inandığına inanan insanlarındır, başarının hakkı. Sandığına değil yandığına çabalayanların yatıp da değil yapıp da gelenlerindir zirvenin hakkı…

Kaçıp eğlenmek yerine kalıp uğraşmayı seçenler mutlu olur mutlu olmayanlar hep kaçar kaçtıkça uzaklaşır zirveden.

 

ALİHAN ÇELİKEL

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
3
Tags:
5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments