Agarta Efsanesi Nedir? Agarta Efsanesi Hakkında

Agarta

Değerli okurlar Dünya üzerinde efsaneleşmiş o kadar çok olay mevcut ki hangi taşın altını aralasak bir gizem çıkacakmış gibi.  Bugün ise sizler için ele aldığımız konu “Agarta” ya da bir diğer adıyla Agartalılar efsanesi.

 

Agarta Efsanesi Hakkında

“Agarta” sözcüğü terminolojik olarak budist kökenli olarak bilinmektedir. Yeraltında kurulmuş olduğuna inanılan ve milyonlarca insanın yaşamış olduğu kente verilen isimdir. Başkentinin “Şamballa” olduğu ve bu imparatorluğun yöneticisinin doğuda “Dünya’nın Kralı” olarak bilindiğinden bahsedilir.

İddialara göre Agarta uygarlığı Atlantis uygarlığının bir devamı olarak görülmektedir. Atlantislilerin çıkarmış olduğu nükleer savaş sonrasında  çıkan felaketlerden kurtulan bir grup önce Brezilya’nın yüksek platolarına gitmiş.  sonrasında ise radyasyona maruz kalmamak için yüzeyle bağlantısı olan yeraltı şehirlerine yerleşmişlerdir. Bu şehirler, Batı’da Brezilya, Doğu’da ise Tibet olmak üzere Dünya’nın iki ayrı ucunda tünel şebekelerine sahip olan iki ülkedir. Bu tünellerde, uzay araçlarına benzeyen taşıtlarla dünyanın her köşesine gidilebildiği öne sürülürdü.

Öyle ki birçok kaynakta, “Dünya Kralı’nın yeryüzündeki temsilcisi Dalay Lama olarak geçer.” şeklinde yer almaktadır. Bir diğer iddialar ise Mısır’daki Gize Piramidi’nin altında bulunan gizli odalarında da yer altı dünyası ile bağlantışı olduğudur. Firavunların, bu tüneller aracılığıyla yeraltında tanrılar ya da üstün varlıklar ile temas kurabildiği iddialar arasındadır.  Mısır tanrılarının ve krallarının dev heykelleri ile Doğu’da yer alan Buda heykellerinin ise insanlığa yardım etmesi için yerüstüne çıkan bu üstün ırkı temsil ettiğine inanılmaktadır. Bu temsilcilerin cinsiyetsiz oluşları, aynı zamanda yeraltındaki ütopik cenneti temsil etmektedir.
agarta

Tarihin birçok döneminde Agartalı üstün varlıklar yeryüzüne çıkarak, insan ırkına rehberlik etmişlerdir. Onları savaşlardan, felaketlerden ve yok oluşlardan kurtarmışlardı. Örnekler;

“Hiroşima’ya atılan ilk atom bombasından sonra, ortaya çıktığı söylenen uçan dairelerin bu nedenden dolayı geldiği iddia edilmektedir.”

“Hint destanlarından birisi olan “Ramayana”da, Rama’nın Agarta’dan uçan bir araçla geldiği anlatılmaktadır. Aynı şekilde İnka İmparatorluğu’nun kurucusu Manco Copac da uçan bir araçla geldiği söylenmektedir.”

“Amerika kıtasında ortaya çıkan Agartalıların en önemlileri şunlardır; Maya, Aztek ve genel olarak Kuzey ve Güney Amerika’daki yerlilerin en büyük efsanevi önderi Quetzalcoatl’dır.”

” Büyük olasılıkla Atlantis’ten gelen biri Meksika, Yukatan ve Guatemela’daki yerliler tarafından “büyük kurtarıcı” diye anılmaktadır. Aztekler ona “Sabah yıldızı” ve “Bereket tanrısı” derlerdi.”

“Quetzalcoatl, “Tüylü Yılan”, yani yılan şeklinde sembolize edilmiştir. Öğretici bilge anlamına gelen bu isim, ona uçan bir araçla geldiği için verilmiştir.”

Kayıp Kıta Mu hakkındaki yazımızı okumak için tıklayınız…

Referans…

https://www.vanhavadis.com/makale/4768606/hasan-kurt/agarta-efsanesi

Agartalılar Efsanesi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments