V FOR VENDETTA

Bir DC Comics filmi olan V for Vendetta, yayınlandığı dönemden bu zamana gerek konusuyla gerekse aksiyon sahneleriyle büyük ilgi toplamıştır. V karakteri birçok ürünün sembolü olmuştur.

 V FOR VENDETTA

v for vendetta

Konusu

“ Bu maskenin altındaki et ve kemiklerden oluşan yüz, benim benliğime ait değil. Bu maskenin altında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var ve fikirler kurşun geçirmez.”

Film, baskıcı yönetim altındaki İngiliz halkının uyanış hikâyesini anlatmaktadır. V’nin Evey’i kurtarmasıyla her şey başlayacaktır. V, 5 Kasım’ı hatırla söylemleri ile bazı eylemler gerçekleştirmiş ve halkı hareketlendirmişti. V bir yayıncı kuruluşu basarak, bir sonraki 5 Kasım’da her şeyin değişeceğini söylemiştir. Herkesin o 5 Kasım’da Parlamento Binası’nın önünde toplanmasını söylemiştir.

Halk uyandıkça ve hareketlendikçe yönetim baskıyı arttırmıştı. V bu süreçte zorlu mücadele vermektedir ancak hedefinden asla şaşamamıştır. V’nin Evey’i kurtarması ile ikisinin hayatında duygular değişecektir. Evey V’yi yakından tanımaya başlar. V ise Evey’e karşı duygularının değişmesine rağmen amacından vazgeçmeyecektir. Gerek aksiyon sahneleri gerekse konusuyla V for Vendetta büyük ilgi görmüştür.

Tür: Aksiyon, Dram

Yönetmen: James McTeigue

Yapım Yılı: 2005

Süre: 132 Dakika

Ülke: ABD-Almanya

Karakterler

v for vendetta

Hugo Weaving

v for vendetta

Filmde başkahraman V karakterine hayat vermektedir. O, insanların hareketlenip uyanışlarını sağlamıştır. Hiçbir şey onun hedefinden dönmesine sebep olmamıştır. Cesur, duygusal ve kararlı bir yapıya sahiptir. Geçmişi acılar ve travmalarla doludur ve bu onu hedefine daha çok bağlamaktadır. Evey’i tanıdıktan sonra duygusal bir değişim yaşayacaktır.

Natalie Portman

v for vendetta

Evey Hemmand karakterini canlandırmıştır. Duygusal ve cesur bir karaktere sahiptir. V’nin onu kurtarmasıyla hem duygusal hem fikri olarak hayatı değişecektir. V’yi tanıdıkça ona karşı duyguları değişecektir.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments