Reenkarnasyon Örneği: Pollock İkizleri

  • Home
  • Bilim
  • Reenkarnasyon Örneği: Pollock İkizleri
Pollock İkizleri

5 Mayıs 1957 tarihinde ailenin biricik kızları araba kazasında hayatlarını kaybederler. Fakat bu ölüm yeni bir gizemin kapılarını açar. Reenkarnasyon Örneği: Pollock İkizleri’ni yakından tanıyalım.

 

1957 yılında, İngiltere’de bulunan küçük Hexham kasabasında, 11 yaşında olan Joanna ve 6 yaşında olan kardeşi Jacqueline Pollock’a, Anthony ile kiliseye giderken bir araç vurdu.

Pollock İkizleri

İki kız kardeş kaza esnasında hayatını kaybederken, Anthony ise hastane yolunda öldü.

Araştırmaların ardından sonra kadın sürücünün uyuşturucu etkisi altında olduğu anlaşıldı. Ayrıca, kadının kendi çocuklarından zorla ayrıldıktan sonra üç çocuğa kasten çarptığı ortaya çıktı. Dava bir anda İngiltere’de gündem oldu ve manşetlerine yansıdı. Kadın psikolojik destek alması için sonunda bir psikiyatri hastanesine yatırıldı.

Kızlarının ölümünün ardından, ebeveynleri John ve Florence Pollock harap oldu.

‘Kızlar ikiz olarak yeniden Pollock ailesine katılacak…’

Pollock İkizleri

lorence bu olayın ardından hamile kaldığında, baba John ölen iki kızın aileye ikiz bebekler olarak yeniden katılacağına inanmaya başladı.

Katolik olan çift, sık sık reenkarnasyon üzerinde tartıştı ve Florence, John’un bu inançlarını reddetti. Daha sonra, bu durumun çiftin evliliğini sarstığı ve Florence’in durumu boşanma davası açmaya kadar vardırdığı anlaşıldı.

Her iki ebeveynin ailesinde de ikiz dünyaya getiren birileri yoktu. Florence’ın doktoru da tek çocuk dünyaya getireceğini öngörüyordu. Bu da ikiz doğum olasılığının düşük ihtimal hatta imkansız olduğu anlamına geliyordu.

Fakat durum düşünüldüğü gibiydi.  Florence 4 Ekim 1958 tarihinde ikiz çocuklarını dünyaya getirdi. Kızların ismini Gillian ve Jennifer koydular.

İkizler görünüş olarak birbirinin aynıyken, farklı doğum lekelerine sahip olmaları olağandışıydı.

Jennifer’ın sol kalçasında Jacqueline’in sahip olduğu doğum lekesini taklit eden küçük bir doğum lekesi vardı. Ayrıca alnında, Jacqueline’in aynı noktada sahip olduğu küçük bir yara izine benzeyen bir doğum lekesi vardı.

İkiz kardeşler, Hexham’ın doğusundaki Whitley Körfezi’ne taşındı.

Pollock İkizleri

Ancak Gillian ve Jennifer büyüdükçe, taşındıkları küçük kasabada yetişmiş olmalarına rağmen ablalarının yaşamış olduğu Hexham’ı ayrıntılı olarak anımsadıkları ortaya çıktı.

Kızlar dört yaşına bastıktan sonra Pollock ailesi Hexham’a dönme kararı aldı.  Joanna ve Jacqueline’in gittiği okul, Hexham Manastırı ve ölen kız kardeşlerinin sevdiği oyun alanı gibi daha önce görmedikleri yerleri hatırladılar ve buraların isimlerini söylediler. İkizler, oyun alanına giden yolu daha önce hiç görmedikleri halde sanki yıllarca burada oynamışlar gibiydi.

Aynı şekilde, ikizler ölen ablalarının sahip olduğu oyuncaklarını da isimleriyle tanımlayabildiler.

Florence, hayatlarını kaybeden kızların oyuncaklarını saklamış olsa da kızlar bazı oyuncakları annelerinden geri istemeye başladılar. Aslında ikizler, oyuncakları kendilerine aitmiş gibi hatırlıyorlardı.

Oyuncaklarına daha önce vefat eden kızların onlara verdikleri isimleri verdiler. Hatta oyuncakları tam olarak kız kardeşlerinin yaptığı gibi paylaştılar. Oyuncakların Noel Baba’dan geldiğini söylediler ki bu ölen kızlara söylenilen şeydi.

Florence ve John, ikizlerin ablalarıyla karşılaştırıldığında çok benzer kişiliklere sahip olduğunu da fark ettiler.

Pollock İkizleri

Joanna, küçük kız kardeşi Jacqueline’e karşı çok koruyucuyken, Gillian ikiz kardeşinden daha olgun görünüyordu. Jennifer’dan 10 dakika önce doğan Gillian, aynı zamanda Joanna’nın Jacqueline’e baktığı gibi, ikizine sık sık göz kulak oldu.

Pollock ebeveynlerin ikizlerin ayrıca ikizlerin kardeşleriyle aynı oyunlardan ve yiyeceklerden bile keyif aldıklarını belirtti.

İkizlerin hayatlarının ilk birkaç yılında anne Florence, John’un vefat eden kızlarının “yeniden dünyaya geldiği” yönündeki düşüncelerini reddetmeye devam etti.

Fakat ikizleri araba kazası hakkında shobet ederken duydu ve bu konuşma fikrini değiştirdi.

Pollock kızları, kız kardeşlerinin kazasını canlandırdıkları bir oyun oynarken kulak misafiri oldu. Gillian, Jennifer’ın başını tutuyor ve ona, “Gözlerinden kan geliyor. Arabanın sana çarptığı yer orası” diyordu.

Başka bir olayda Gillian, Jennifer’ın alnındaki doğum lekesini işaret etti ve ona, “Jennifer’ın bir kovaya düştüğünde aldığı yara bu” dedi.

İkiz kızların da araba korkusu var.

İkizler, gençlik yıllarında bir araba çarpmasıyla ilgili tekrarlayan kabuslar gördüler.

Gillian ve Jennifer da arabaların yakınındayken düzenli olarak korku ve endişe duyuyordu. Bir ara sokakta bir araba motorunu çalıştırdığında, John kızların dehşet içinde birbirlerine tutunarak, “Araba bizi almaya geliyor!” diye bağırdıklarını hatırladı.

İkizler beş yaşına vardıklarında, normal hayatlarına devam ederken  ‘geçmişe dair’ anıları yavaşca kaybolmaya başladı.

Gillian daha sonra Whickham’daki bir evde kum havuzunda oynarken hayallerini deneyimlediğini hatırladı. Gillian, Whickham’a hiç gitmemiş olsa da Joanna’nın bir zamanlar dört yaşında ailesiyle birlikte yaşadığı evi ve evde bulunan bahçeyi ayrıntılı bir şekilde hatırlıyordu.

Reenkarnasyonun kanıtı mı?

Pollock ikizleri vakası yıllardır reenkarnasyonun “kanıtı” olarak göründü. Diğer bir düşünce ikizlerin ağabeylerinden etkilenmiş olabileceğini söyleniyor.

Ayrıca John ve Florence ikizlerle ölen kız kardeşleri hakkında büyüyene kadar konuşmadıklarını iddia edilmiş. İkizlerin hikayelerini kardeşlerinden öğrenmiş olabileceği düşünülüyor.

 

 

 

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments