NETFLIX: TITANS

TİTANS

Titans…

Süper Kahramanların olduğu bir dünya var bildiğiniz üzere, Marvel ve DC sinematik evreninde yer alıyorlar. Filmleri, dizileri ise oldukça dikkat çekiyor. Özellikle benim gibi sizin gibi Süper Kahraman aşıklarının. Gelin o vakit DC Evreni’nin “Teen Titans” isimli serisinden uyarlaması olan Titans’ın dizi incelemesinde bana eşlik edin.

🙂

titans ekibi

 

TİTANS DİZİ İNCELEMESİ

 

DC Comics evreninde klasik çoğunlukla kullanılan Detroit’te geçiyor. Dolayısıyla Titans da Detroit’te geçiyor. Dick Grayson(Brenton Thwaites)  isimli bir dedektif, Gotham’daki Detroit Polis Departmanı’na transfer oluyor. Zamanında Batman’in yardımcısı Robin olarak anılırken yeni yaşantısında hayatına dedektif olarak devam eden Dick Grayson) bir gün Rachel’ın Detroit Polis Merkezi’ne gelmesi ile de Dick arkasında bırakıp kaçtığı bol maceralı hayatına geri dönmek durumunda kalıyor. Bilirsiniz bir takım Kahramanlık işleri…

Çok severiz çünkü arkamızda bıraktığımıza bakmayın kanımıza işlemiş bir kere ne kadar inkar etsekte kurtulamayız öyle değil mi? Neyse Dick’in Rachel’ı kurtarmaya çalışmasından sonra genç ekibimiz bir araya geliyor ve geçmiş deneyimlerini bir kenara bırakarak şehri korumak adına çalışmalara başlıyorlar kendinizi kollayın kötü adamlar.

Karakterleri yorumlayacak olursak.

 

  • Raven: Kızımız daha ergen olmasına rağmen kendisi pek bir karanlık ruhunda varsa tabii ne söyleyebiliriz. Gücüne ise diyecek hiç bir lafımız yok. Oldukça heyecan verici bir gücü olduğunuda söyleyebilirim. Siyahlar içinde mutlu o ama pek bir depresif bunu söylemeden edemeyeceğim.

  • Dick Grayson( Eski Robin): Batman ile yolları ayrıldıktan sonra oldukça gergin bir yaşantı içerisinde olan Robin dedektiflik işini bir paravan olarak kullanıyor yoksa gönülden mi bağlı bilememekle beraber aslında biliyorum ama spoiler hiç sevmem. Yine kendisini bir Süper Kahraman grubunun içerisinde buluyor.

  • Gar Logan(Beast Boy): Yeşil çocuk, aslında ilgi çekici bir yeteneği var yalan yok ama pek bir başarılı olduğunu nedense ben göremedim. Yinede en sevdiğim karakter o.

  • Koriand’r(Starfire): Saçları fazla iddialı Ateş kadın. Gücü hiç şüphesiz ki olağanüstü güçlü bir kadın hemde fazla güçlü arkasında yatan gerçeği öğrenmek için izleyin öğrenin demek daha basit:)

  • Jason Todd ( Yeni Robin): Yeni Robin’imiz komik bir karakter ama çok bir yorum yapamayacağım.

  • Hank Hall: Eski Süper Kahramanlardan kim kaldı. Problemli biri…

  • Dawn Granger:  Dawn’da eskilerden Hank ile de yakinen bir ilişkileri var 🙂

 

Söylediğim gibi Süper Kahraman içerikli olan yapıtlara zaafım var. Ondan mıdır bilinmez bu seriyide sevdim. Siz sever misiniz?

 

Yazardan okurlarına kısa bir not: Herkes kendi özünde birer Süper Kahramandır. Sadece gücünün farkına varması için doğru zamanı beklemesi gerekir. Gücünüz içinizde kendinizi sevin.

 

 

Outlander adlı dizi incelemesine ulaşmak için tıklayınız…

Altered Carbon adlı dizi incelemesine ulaşmak için tıklayınız…

Anne with an E adlı dizi incelemesine ulaşmak için tıklayınız…

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments