NETFLİX: Marvel’s The Punisher (The Punisher)

  • Home
  • Dizi
  • NETFLİX: Marvel’s The Punisher (The Punisher)

Değerli Gossive okuyucuları, bugün ki yazımızda her bölümünde maceranın ve aksiyonun tavan yaptığı Marvel’s The Punisher (The Punisher) dizisini sizlerin tanıtımına sunacağız.

PUNİSHER

Tür: Aksiyon, Gerilim, Suç, Dram

Yönetmen: Steve Lightfoot

Yayıncı: Netflix

Süre: 2 Sezon

Yapım Yılı: 2017

 

Marvel’s The Punisher (The Punisher): KONU İÇERİĞİ

Marvel‘in kurgusal dünyasında geçen dizimizde bir deniz piyadesi olan Frank Castle’ın ailesini kaybetmesinin ardından büyük bir komploya kurban gittiğini anlamasıyla gerçekleşen olaylar konu alınmaktadır. Ailesinin ölümünden sorumlu olan her kişinin peşine düşen Castle, her birinin canını almadan durmaya niyeti yoktur. Hepsinin peşine tek tek düşmesine ve ortadan kaldırmasına rağmen işin içinde çok farklı güçlerin olduğu yavaş yavaş ortaya çıkacaktır. Bu komploda devletin en üst kademelerinden en yakın dostuna kadar bir çok kişi yer almıştır. Bu uzun yolda en güvendiği dostları düşmana hiç tanımadığı insanlar ise dostuna dönüşecektir. Frank Castle’ın bir diğer yanı ise belayı hep kendine çekmesi ve ortalığın biranda kan gölüne dönmesidir.

Dizinin her bölümünde aksiyon hız kesmez şekilde devam etmekte ve soluksuz bir seyir keyfi sunmaktadır. Oldukça kaliteli çekimlerle gerçekleştiren dizide gerçekle kurguyu ayırmak güçleşmektedir. Hız kesmeyen temposuyla kendisine hayran bırakan dizideki Frank Castle karakterini Jon Bernthal  canlandırmaktadır.

DİZİNİN ANA KARAKTERLERİ

PUNISHER

  • FRANK CASTLE / JON BERNTHAL

Dizimizdeki bir çok olayın merkezinde bulunan Frank Castle karakterini yukarıda da değindiğimiz gibi Jon Bernthal canlandırmakta. Yoğun efor harcanması gereken bir çok sahne olmasına rağmen Jon Bernthal bu rolün üstesinden çok iyi bir şeklide geliyor. Dizimizde eski bir deniz piyadesi olan Frank, kötülerin karşısında tam bir ölüm makinesi. Bunun yanı sıra hayatta kalmadaki becerileri ise görmezden gelinecek gibi değil. Başından bir çok kötü olay geçen ve en yakınlarının ihanetine uğrayan Castle bakalım huzuru ve mutluluğu bulabilecek mi?

  • BİLLİY RUSSO / BEN BARNES

PUNİSHER

Dizideki ismiyle Billiy Russo’u canlandıran Ben Barnes, rolünü oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Billiy dizimizin vazgeçilmezi Frank Castle’ın eski silah arkadaşı ve dostu olarak rol alıyor. Ama ne yazık ki hırs ve ihtirası bu dostluğa gölge düşürecektir. Aldığı yanlış kararlar sonucunda yaşananların ise geri dönüşü yoktur. Bakalım büyük bir komplonun parçası olan Billiy’yi nasıl bir son bekleyecek.

  • DAVİD LİEBERMAN/ EBON MOSS-BAHRACH

David Lieberman rolünü oyuncu Ebon Moss-Bahrach canlandırmaktadır. Karakterimiz, Frank Castle’ın hayatını değiştiren komplo ile ilgili çok gizli belgelere ulaşmıştır. Ancak bu belgeler uğruna ailesini terk ederek saklanmak zorunda kalacaktır. Çünkü iş arkadaşları ve devletin üst kademelerinde hain olarak damgalanması da işleri iyice zorlaştırır. Teknik konularda oldukça bilgi olan David, ateşli silahlar konusunda pekte iyi değildir. Bu yüzden ailesine dönmenin tek yolunun Frank Castle’a yardım ederek yardımını almasından geçtiğini düşünmektedir.

  • DİNAH MADANİ / AMBER ROSE REVAH

Ajan Madani rolünü ise Amber Rose Revah üstlenmektedir. FBI ajanı olan Madani, Frank Castle’ın peşinden giden bir adalet kılıcıdır. Ancak gelişen olaylar neticesinde biranda kendini ona hak veren ve yardım eden birisi olarak bulur. İki farklı dünyanın iki farklı insanı çıkarları doğrultusunda birbirleriyle iş birliği yapmaktadır.

  • WİLLİAM RAWLİNS / PAUL SCHULZE

Büyük komplonun ele başlarından olan William karakterini ise Paul Schulze canlandırmaktadır.

  • KAREN PAGE / DEBORAH ANN WOLL

Dizimizde büyük bir gazete ajansında görev almakta olan Karen Page karakterini ise Deborah Ann Woll canlandırmakta. Karen, Frank’ın en güvendiği insanlar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda peşindeki belanın ona bulaşmaması için uzak durmaya çalıştığı bir kişiliktir. Karen’ın Frank Castle’a karşı olan ilgisi ise dostluğun ötesinde gibi görünmektedir.

 

Marvel’s The Punisher (The Punisher) dizisinin fragmanına gitmek için tıklayınız.

Diğer dizi/film tanıtımlarımızı okumak için tıklayınız.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
15
Tags:

Armağan Çakır

Ortaçağ'a hayran bir adam...

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Zeyd
Zeyd
1 yıl önce

👍