NETFLIX FİLMİ: EXTRACTION

Extraction, bol aksiyonlu ve yüksek gerilimli bir Netflix filmidir. Paralı asker Tyler Rake’in hikâyesini anlatmaktadır. Film, Netflix’in en çok izlenen yapımı olmuştur.

AKSİYON FİLMİ: EXTRACTION

exctraction

Tür: Aksiyon, Gerilim, Dram

Yönetmen: Sam Hargrave

Yayıncı: Netflix

Süre: 117 dakika

Yapım Yılı: 2020

Ülke: ABD

Konusu

extraction

Hindistan’ın en büyük uyuşturucu kaçakçısının oğlu olan Ovi Mahajan’ın kaçırılması üzerine paralı asker Tyler Rake, Ovi’yi kurtarmak için görevlendirilir. Tyler Rake, Avustralya ordusunda özel askeri biriminde görev alırken daha sonra paralı asker olmuştur. O, cesur ve gözü karadır. Çocuğunu küçük yaşta kaybetmiş ve bunun acısıyla yaşamaktadır. Tyler, Ovi’yi kurtarmak için Dakka’ya gitmiş ve bütün okları kendi üzerine çekmiştir. Tyler’ın Ovi’yi kurtarması üzerine şehrin büyük uyuşturucu efendisi Amir, Dakka’yı abluka altına almıştır.

Tyler sadece Amir ile değil asker ve polislerle de karşı karşıya kalmıştır. Ovi’nin babasının sağ kolu olan Saju, fidye parasını ödememek için Ovi’yi kendi kurtarmaya çalışmıştır. Bir şekilde Tyler ile yolları kesişecek ve birlikte hareket etmek zorunda kalacaklardır. Extraction, Dakka sokaklarında geçen soluksuz bir aksiyon ve gerilim filmidir. Film, Netflix’te en çok izlenen yapım olmuştur.

Karakterler

extraction

Chris Hemsworth

extraction

Filmde, paralı asker olan Tyler Rake karakterine hayat vermiştir. O, bu filmle büyük beğeni toplamıştır. Tyler Avustralya ordusunun özel askeri biriminde görev yapmış daha sonra da paralı asker olmuştur. Ovi’yi kurtarmak için Dakka’ya giden Tyler, görevini sonuna kadar yerine getirmiş ve Ovi ile arasında bağ kurmuştur. O, küçük yaşta çocuğunu kaybetmiş ve bunun acısıyla yaşamaktadır. Cesur, kararlı ve gözü kara bir yapısı vardır.

Rudhraksh Jaiswal

extraction

Filmde, büyük uyuşturucu kaçakçısının oğlu Ovi Mahajan karakterini canlandırmıştır. Kaçırıldıktan sonra tüm hayatı alt üst olmuştur. Tek çaresi Tyler’a güvenmektir. Tyler ile iyi bir ikili olmuşlar ve aralarında bir bağ oluşmuştur. Cesur ve sakin bir yapısı vardır.

Randeep Hooda

extraction

Filmde Saju Rav karakterine hayat vermiştir. Ovi’nin babasının sağ koludur. Ovi’yi fidye vermeden kendisi kurtarmak istemiştir. Ailesini korumak için Ovi’yi kurtarmak zorundadır. Zeki ve cesur bir karaktere sahiptir. Tyler ile başta karşı karşıya gelmiş ancak daha sonra birlikte hareket etmek zorunda kalmışlardır.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments