MARVEL SERİSİ: YENİLMEZLER 1

  • Home
  • Film
  • MARVEL SERİSİ: YENİLMEZLER 1

Yenilmezler serisi Marvel’ın hem en çok hasılat yapan filmi hem de en çok izlenen filmleri arasındadır. Efsanevi süper kahramanların bir araya geldiği film yayınlandığı dönemde büyük bir ilgiyle karşılaşmıştır.

 MARVEL SERİSİ: YENİLMEZLER 1

yenilmezler

Tür: Macera, Aksiyon, Fantastik, Bilim Kurgu

Yönetmen: Joss Whedan

Stüdyo: Marvel Studio

Dağıtıcı: Walt Disney Pictures

Yapım Yılı: 2012

Ülke: ABD

Konusu

yenilmezler

Yenilmezler serisi, Marvel’ın en iyi yapımlarından biri ve dünyada en çok hasılat yapan 6. filmdir. Marvel’ın efsanevi süper kahramanlarından oluşan film en sevilen yapımlar arasındadır. Ayrıca film, mükemmel bir oyuncu kadrosunu bir araya getirmiştir. Marvel’ın efsanevi süper kahramanları olan, Hulk, Kaptan Amerika, Thor, Iron Man, Hawkeye ve Black Widow’u bir araya getiren film, vizyona girdiği tarihte büyük bir hasılat yaparak, gündeme oturmuştu.

Yenilmezler serisinin bu filminde, tüm dünyayı tehdit eden büyük bir düşmanla karşı karşıya kalan SHIELD teşkilatının lideri Nick Fury, dünyayı felaketten kurtarmak için, süper kahramanlardan oluşan bir ekip kurmuştur. Kurulan bu ekibin adı Yenilmezler olmuş ve onlar, dünyayı tehdit eden bu beklenmedik misafirle, zorlu bir mücadeleye başlanışlardır. Onların tek hedefi insanları ve dünyayı korumaktır.

Karakterler

Chris Evans

yenilmezler

Steve Rogers yani Kaptan Amerika karakterine hayat vermiştir. Çoğumuz onu, Kaptan Amerika rolüyle tanıyoruz. Onun tek hedefi dünyayı kurtarmak ve bunu en doğru şekilde yapmaktır. Cesur bir karakteri vardır.

Robert Downey Jr.

yenilmezler

Marvel’ın sevilen kahramanı olan Iron Man karakterine hayat vermiştir. Yenilmezler’in en önemli kahramanlarından birisidir. Aynı zamanda O, takımın ortak lideri ve para kaynağıdır. O bir dahi, milyarder ve playboydur.

Chris Hemsworth

yenilmezler

Asgard Prensi, şimşek tanrısı Thor karakterini canlandırmaktadır. Yenilmezler’e dahil olan Thor onlara yardım ederek dünyayı tehlikeden kurtarmak için mücadele etmiştir.

Mark Ruffalo

yenilmezler

Bruce Banner yani efsanevi büyük yeşil dev, Hulk karakterine hayat vermiştir. Öfkelendiği zaman büyük bir deve dönüşen Hulk, Yenilmezler’in en kritik zamanda ortaya çıkan en önemli silahıdır.

Scarlett Johansson

yenilmezler

Natasha Romanoff- Black Widow karakterine hayat vermiştir. SHIELD ajanıdır ve dövüş sanatlarındaki yeteneği ile ön plandadır.

Jeremy Renner

yenilmezler

Clint Borton yani Hawkeye karakterini canlandırmıştır. SHIELD ajanı olan Hawkeye, nişancılık ve okçuluktaki yeteneği ile ön plandadır.

Tom Hiddleston

yenilmezler

Thorun üvey kardeşi ve dünyayı tehdit eden düşman Loki karakterini canlandırmıştır.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
66
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments