Kızılderili Astrolojisi ve Burçları

 • Home
 • Bilim
 • Kızılderili Astrolojisi ve Burçları

Bu yazımızda Kızılderililerin Astrolojisi ve burcu hakkında bilgi vereceğiz.

Kızılderililerin doğaya olan bağlılıklarını biliyoruz. Bunun altında yatan sebepse “Doğaya Uyum” felsefesidir. Aylar ve totemler onlar için önemli yer taşır. Böylece Şifa çemberi oluşur. Doğadaki enerji akışını durdurmadan yaşamak onların gayesidir. Bu nedenle doğadan aldıkları enerji sonucunda insanların totemleri doğdukları ay ile bağdaştırılmıştır.

 

22 Aralık- 19 Ocak YABAN KAZI(BURCU)

22 Aralık- 19 Ocak tarihleri arasında dünyaya gelen insanların totemleri; madenler aleminde kuvars, bitkiler aleminde kayın, hayvanlar aleminde Yaban Kazıdır.

 

 

 

 •  Dönemi: Toprağın yenilenmesi
 •  Temsil eden renk: Beyaz
 •  Kabilesi: Kaplumbağa kabilesidir.

İnsani özellikleri ise; sakin ve dingin bir kişiliğe sahiptirler. Yanı sıra olayları kavrama yetenekleri gelişmiştir. Hata yapmaktan hoşlanmazlar bu nedenle çok çalışırlar. Arkadaşlık ilişkilerinde seçicidirler. Lider ruhlu olan Yaban Kazlarının geleneklere bağlı bir yapısı vardır. Oldukça düzenli bir yaşam şartları vardır. İntikam duyguları çok gelişmiştir. Kusursuzluk onlar için bir tutkudur. İnsanlar ve doğa ile kolayca uyum sağlarlar. Zorlu bir kişilikleri vardır. Bilgelik kavramı onlar içindir.

20 Ocak- 18 Şubat SU SAMURU(BURCU)

22 Ocak- 18 Şubat tarihleri arasında dünyaya gelen insanların totemleri; madenler aleminde gümüş, bitkiler aleminde tellikavak, hayvanlar aleminde Susamurudur.

 

 

 

 • Dönemi: Dinlenme ve Arınma
 • Temsil eden renk: Gümüş
 • Kabilesi: Kelebek Kabilesidir

İnsani özellikleri ise; arkadaşları tarafından sevilen, saygı duyulan ve güvenilen birisidir. Genellikle duygularını saklar. Karşı koyulması oldukça zordur. İştahlı ve yemek yemeyi seven bir yapıya sahiptir. Akıllı ve aynı zamanda cesurdur. Yardımseverlik ve sosyal yardımlaşma konusunda oldukça eğilimlidir. Dalgın ve hayalcidir, bu nedenle uzak ülkelere gitme gibi hayalleri mevcuttur. Çok iyi bir dert ortağıdır. Güçlü bir içgüdüye sahiptir. Empati yeteneği gelişmiştir bu nedenle affedici bir yapıya sahiptir. Aşırı korkusuzdur tehlikeli durumlarda yanlış kararlar alır. Özgürlüğüne çok düşkündür.

19 Şubat- 20 Mart PUMA(BURCU)

19 Şubat- 20 Mart tarihleri arasında dünyaya gelen insanların totemleri; madenler aleminde firuze, bitkiler aleminde sinir otu, hayvanlar aleminde Pumadır.

 

 

 • Dönemi: Büyük Fırtınalar
 • Temsil eden renk: Mavi- Yeşil
 • Kabilesi: Kurbağa kabilesidir

İnsani özellikleri ise; kendi alanlarına oldukça düşkündürler. Duygusal fakat duygularını belli etmeyen bir yapıları vardır. Zor güvenirler ve ihtiyatlı davranırlar. Ruhsal bir avcı olan Pumalar evlerine çok düşkündürler. Yalnızlık duyguları çok güçlü sezgileri ise oldukça yüksektir. Kıvrak zekalı olmalarının yanı sıra yaptıkları işin doğruluğunu teyit etmek için güvenceye ihtiyaç duyalar. Hareketli hallerinin yanında duyarlı ve uysal davranışlar sergilerler. Akıl almaz bir düş gücüne sahiplerdir. Köşeye sıkıştırıldıklarında oldukça kavgacı ve atiktirler. Güvendikleri insanlara içten sevgi gösterirler. Anlaşılması zor ve gizemli tavırları vardır. Duygularını baskı ile kontrol etme eğilimleri vardır. Başkalarının göremediklerini görebilirler.

21 Mart- 19 Nisan KARTAL(BURCU)

21 Mart- 19 Nisan tarihleri arasında dünyaya gelen insanların totemleri; madenler aleminde ateş opal, bitkiler aleminde yabani hindiba, hayvanlar aleminde ise Kartaldır.

 

 

 • Dönemi: Ağaçların Çiçeklenmesi
 • Temsil eden renk: Sarı
 • Kabilesi: Fırtına Kartalı Kabilesi

İnsani özellikleri ise; bitmek bilmeyen bir enerjiye sahiplerdir. Daldan dala atlayan sabit yerinde duramayan. Hızlı gelişime ve değişime açıktırlar. Açık sözlülerdir fakat patavatsızlıkları da meşhurdur. Yalana ve yalancıya tahammül edemezler. Korkusuz ve ileri görüşlülerdir. Kızgın olduklarında saldırgan ve çok tehlikeli olabilirler. Bağımsızlık hayatlarında önemli yer taşır. Dikkatleri çabuk dağılsa da enerjilerini iyi yönlendirirler. Herkesle anlaşırlar coşkulu ve heyecanlılardır. İletişim güçleri çok fazla olduğu için geniş bir arkadaş çevresine sahiplerdir. Onlara hayır demek oldukça zordur.

20 Nisan- 20 Mayıs KUNDUZ(BURCU)

20 Nisan- 20 Mayıs tarihleri arasında dünyaya gelen insanların totemleri; madenler aleminde krisokal, bitkiler aleminde mavi kamas çiçeği, hayvanlar aleminde Kunduzdur.

 

 

 

 • Dönemi: Kurbağaların dönüşü
 • Temsil eden renk: Mavi
 • Kabilesi: Kaplumbağa Kabilesi

İnsani özellikleri ise; dengeli ve ağır başlıdırlar. Değişimi sevmeyen ve planlı yaşayan bir yapıları vardır. Eşyalarına oldukça düşkündürler. Bir işi yaptıklarında o işin güzel ve yararlı olması için çabalarlar. Fiziksel olarak oldukça güçlü, toprağa ve köke sadık kişilerdir. Bulundukları ortamda barışı ararlar. Sessiz ve sakin yapılarının sinirlenince yıkıcı olabilirler. Sürtüşme ortamını uyumlu hale getirir ve maddi anlamda güvenceyi severler. Tutarlı ve dengeli ilişkileri tercih ederler. İç huzurlarına çok önem verirler.

21 Mayıs- 20 Haziran GEYİK(BURCU)

20 Mayıs- 20 Haziran tarihleri arasında dünyaya gelen insanların totemleri; madenler aleminde yosundan akik, bitkiler aleminde civanperçemi çiçeği, hayvanlar aleminde Geyiktir.

 

 

 • Dönemi: Mısır Ekimi
 • Temsil eden renk: Beyaz- Yeşil
 • Kabilesi: Kelebek Kabilesi

İnsani özellikleri ise; hareketi seven, aynı anda birkaç işi yapabilen, durmadan bir düşünceden bir başkasına geçen tez canlı bir kişiliktir. Çok uyanık ve zekidir. Koruma içgüdüsü fazlaca gelişmiş olan Geyikler güzel olan her şeyi severler. İlişkilerinde fiziksel görünüme oldukça önem verirler. Sanatçı kişiliğinin yanında yeni buluşlara meraklı, yeni tatlar, yeni yerler görmeyi seven bir maceracıdır. Kalıcı ilişkileri olması gereken sevinmeyi ve sevinç duygusunu önemseyen, yaratıcı, konuşkan duyarlı ve gülümsemeyi çok seven bireylerdir.

21 Haziran- 22 Temmuz AĞAÇKAKAN(BURCU)

burcu21 Haziran- 22 Temmuz tarihleri arasında dünyaya gelen insanların totemleri; madenler aleminde kırmızı akik, bitkiler aleminde yabangülü, hayvanlar aleminde Ağaçkakandır.

 

 

 

 • Dönemi: Bol Güneşli Günler
 • Temsil eden renk: Pembe
 • Kabilesi: Kaplumbağa Kabilesi

İnsani özellikleri ise; gizemli yetenekleri olan dengeli ortam ve dengeli durumları tercih eden bireylerdir. Olayların iç yüzünü kolayca kavrarlar. Korunaklı yuvaları tercih ederler. Düzenli ve iyi ilişki kuran Ağaçkakanlar anaç ve oldukça evcimenlerdir. Sevmeyi sevilmeyi ve güven duygusunu çok önemserler. Yaşamda her zaman ruhsal bir amaç arayan dinsel ve mistik eğilimleri olan bireylerdir. Sağlam ve güvenilir bir dost olmaları en önemli özelliklerindendir.

22 Temmuz- 22 Ağustos MERSİNBALIĞI(BURCU)

burcu22 Temmuz- 22 Ağustos tarihleri arasında dünyaya gelen insanların totemleri; madenler aleminde demir, bitkiler aleminde ahududu, hayvanlar aleminde Mersinbalığıdır.

 

 

 • Dönemi: Böğürtlenlerin Olgunlaşması
 • Temsil eden renk: Kırmızı
 • Kabilesi: Fırtına Kartalı Kabilesi

İnsani özellikleri ise; iyi niyetli, duyarlı, kalplerinin seslerine göre hareket ederle ise sezgili ve keskin görüşlülerdir. Soylu bir davranış biçimi sergilerler. Sorunlarının üstlerine giderler, zorluklar karşısında pes etmezler. Neşeli ve pozitif oldukları için toplumda kolayca fark edilirler. Ne kadar güçlü görünseler de iç dünyalarında kırılgan olabilirler.

23 Ağustos- 22 Eylül BOZAYI(BURCU)

burcu23 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında dünyaya gelen insanların totemleri; madenler aleminde ametist, bitkiler aleminde menekşe, hayvanlar aleminde Bozayıdır.

 

 

 

 • Dönemi: Hasat
 • Temsil eden renk: Erguvan
 • Kabilesi: Kaplumbağa Kabilesi

İnsani özellikleri ise; mantıklı, adalet duygusu güçlü olan yalana karşı hassasiyeti olan bireylerdir. Öfkelerini soğukkanlı ve hesaplı bir şekilde gösterirler. Konuşmayı seven ama aynı zamanda uzun süre suskun kalmayı başarabilen bir yapıları vardır. Somut aleme ve lükse meraklı, akıllarına koydukları her şeyi kolayca yapabilen sorumluluk sahibi bireylerdir. Temiz, titiz ve uyumludurlar. Aldatılmaya asla tahammül edemezler. Ruhsal gelişim konusunda desteğe ihtiyaç duyarlar. Dürüst ve etkin bir kişiliktir.

23 Eylül- 23 Ekim KARGA(BURCU)

burcu23 Eylül- 23 Ekim tarihleri arasında dünyaya gelen insanların totemleri; madenler aleminde jasper, bitkiler aleminde sığır kuyruğu otu, hayvanlar aleminde Kargadır.

 

 

 • Dönemi: Yaban Ördekleri
 • Temsil eden renk: Kahverengi
 • Kabilesi: Kelebek Kabilesi

İnsani özellikleri ise; doğa ile ilişkide olmayı severler. Ani beklenmedik hareketleri vardır. Hayattan zevk almasını bilen, küçük şeylerden daima mutlu olan ve her şeyin iyi ve kötü tarafını kolayca gören bireylerdir. Her türlü düşünce akımını araştırıp öğrenmek isterler, kendilerini bulmak için zamana ihtiyaçları vardır. Sevdiklerine karşı aşırı korumacı tavır sergilerler. Hayvanları çok severler. Estetiğe düşkün, evine özenen, zevkli ve dekorasyona meraklıdırlar. Hayatı dolaysız yaşayan ve yoğun yaşayan, güzel ve yakışıklı insanlardır.

24 Ekim- 21 Kasım YILAN(BURCU)

burcu24 Ekim- 21 Kasım tarihleri arasında dünyaya gelen insanların totemleri; madenler aleminde bakır, bitkiler aleminde deve dikeni, hayvanlar aleminde Yılandır.

 

 

 • Dönemi: İlk soğuklar
 • Temsil eden rengi: Turuncu
 • Kabilesi: Kurbağa

İnsani özellikleri ise; tükenmez enerjileri ile uğraştıkları işte başarılı olup kendi söylediklerini benimseten bireylerdir. Çevrelerine yardımcı olur ve iyileştirici güçlere sahiplerdir. Karar verme aşamasında yardım almayı sevmezler ketum, soğukkanlı, çok gizemli ve kusursuz kişiliklerdir. Bazen dar kafalı ama aynı zamanda aydın bir kişiliğe sahiplerdir. Çok çekici ve farklı bir karakterdi.

22 Kasım- 21 Aralık WAPİTİ( BURCU)

burcu22 Kasım- 21 Aralık tarihleri arasında dünyaya gelen insanların totemleri; madenler aleminde obsidyen, bitkiler aleminde karaçam, hayvanlar aleminde Wapitidir.

 

 

 

 • Dönemi: Karlı Günler
 • Temsil eden renk: Siyah
 • Kabilesi: Fırtına Kartalı Kabilesidir.

İnsani özellikleri ise; dış etkilerden gerçek özleri çıkarmayı her ne kadar çok iyi becerse de yaşamları boyunca bıçak sırtında yürürler. Sık sık ikilem yaşarlar. Parlak ve saydam kişilikleri vardır. Yumuşak ve güçlü yapıya sahiplerdir. Çok güçlü adalet duygusu taşırlar. Ruhsal düğümleri çözebilen çok güçlü içgüdüleri vardır. Yakın ilişkiler kurmaktan daima çekinirler. Fikirlerinden asla vazgeçmezler sabit fikirlidirler. Erkenden olgunlaşırlar. Gururlu kişiliklerdir.

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
87
5 3 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Gizem
Gizem
3 yıl önce

Mersinbalığı burcuymuşumm mersinbalıkları ellerini kaldırsın