JOHN WICK SERİSİ 1

John Wick Keanu Reeves’in en dikkat çeken yapımlarından birisidir. Matrix serisinden  sonra Keanu, John Wick serisi ile aksiyon filmlerine ne kadar yakıştığını bir kez daha göstermiştir. John Wick izlememiz gereken film serilerinin başına adını yazdırmıştır.

JOHN WICK SERİSİ 1

john wick

Konusu

Film eskiden bir tetikçi olan John’un yaşadıklarını anlatmaktadır. John Wick, eskiden bir tetikçiydi ancak evlendikten sonra bunu bırakmıştı. O, karısını amansız bir hastalık sonucu kaybeder. Karısının ölümü John’u büyük bir sarsıntıya uğratmıştır.

Karısı geride kendisine hediye olarak bir köpek bırakmıştır. Ancak bir gün karşısına çıkan 3 gangster onun hayatını değiştirecektir. Onlar, karısının ona bıraktığı köpeği öldürerek, John’un öfkesini üzerlerine çekeceklerdir. Üstelik bunu yapan kişi, John’un eskiden birlikte çalıştığı Viggo Tasarov’un oğlu Josef’tir.

Tür: Aksiyon, Dram, Gerilim

Yönetmen: Chad Staheski, David Leitch

Yapım Yılı: 2014

Ülke: ABD

Karakterler

Keanu Reeves

john wick

Keanu bu filmde korkusuz John Wick karakterine hayat vermiştir. Hepimiz onu Matrix serisinde yakından tanıyoruz. John filmde, korkusuz ve intikam ateşiyle dolu bir karakter ile karşımıza çıkıyor. Karısını kaybedince hayatı tamamen alt üst olan John, köpeğinin intikamını almak için her türlü yolu deneyecek, her türlü mücadele ile karşılaşacaktır.

Micheal Nyqvist

john wick

Filmde, John’un eskiden birlikte çalıştığı Viggo Tasarov karakterini canlandırmıştır. Oğlunu John’dan korumak için her yolu deneyecek ve onunla mücadele edecektir.

Alfie Allen

john wick

Filmde, Viggo Tasarov’un oğlu Josef olarak karşımıza çıkmıştır. O bir gangsterdir. John ile karşılaştıktan sonra hayatı alt üst olacaktır.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments