HEM AKSİYON HEM GERİLİMLE DOLU FİLM COLD EYES

  • Home
  • Film
  • HEM AKSİYON HEM GERİLİMLE DOLU FİLM COLD EYES

Onların işi takip etmek,görevlerinden sapamazlar. Her şeyi hatırlar ve her hareketleri izlerler. İşte o çok izlenen aksiyon filmi Cold Eyes.

SİZİ GÖRDÜĞÜNDE ASLA UNUTMAYAN EKİBİN FİLMİ COLD EYES (STAKEOUT)

2013 yılında vizyona giren Güneykore yapımı gizem dolu, gerim gerim geren aksiyon filmi Cold Eyes; 2014 Asya film ödüllerinde Shin Min Kyung’a en iyi editör ödülü kazandırdı. Senaryosunu Jo Ui-Seok’un senaryosunu yazdığı Cold Eyes,özel bir suç biriminin gözetim ekibinin bir suç örgütünü alaşağı etmesinin konu alıyor.

Filmimiz çaylak dedektif Ha Yoon-joo’nun özel suç biriminin gözetim ekibine girmek için ekip lideri Hwang’ı takip etmesiyle başlıyor. Takibi başarısız oluyor ve dedektif Hwang’a yakalanıyor. Dedektif Hwang karşısındaki çaylak dedektife sorular sorarak kendisini zorluyor ve en sonunda Yoo-Jung,usta dedektifin gözüne girerek ekibe katılıyor.

Hırsızlıklarıyla haberlerde konuşulan gizemli komisyoncu tarafından destekleyen suç örgütü yeni hırsızlıklarını gerçekleştiriyor. Bu hırsızlıklarıyla ünlenen suç örgütü gözetim ekibinin dikkatini çekiyor.Sonrasında takibe alınıyor.Ekip ilk takibe aldıkları zamanlarda zorlanıyor.

Yoon-joo’da takip sırasında kendisini deşifre ederek görevi tehlikeye atıyor. Ekip lideri Hwang tarafından sert sözlerle kendisine gelen çaylak dedektif,gözlemlerine daha dikkatli bir şekilde ilerlemeye başlıyor.

Anlaşılan yoon-Jung’un yaptığı bu hata takibin daha iyi ilerlemesini sağladı ki, suç örgütünden birinin izine ulaşıyorlar.

İzine ulaşılan kod adı Ddong kod adlı şişman örgüt elemanı, gözetim ekibinin ele başı Gölge(diğer adıyla James) dışında ki diğer elemanlara ulaşmalarını sağlıyor.

Takibe alındığını anlayan Gölge,gözetim ekibinin telsiz sinyallerini yakalıyor ve kaçmayı başarıyor. Dedektif Hwang ve Yoon-Jung tarafından takibe alınan Gölge,iki dedektifi de deşifre ediyor. Daha sonra kaçma girişimine başarıyla devam ediyor.

Bu sırada Sincap, Gölge ile temas haline giriyor ve Gölge tarafından fark edilip bıçaklanıyor. Yoon-jung ise takibe devam edemiyor.

Sincap’ın ölümüne tüm ekip büyük bir üzüntü duyuyor. Ekip arkadaşının ölümüne çok üzülen ve korkudan bir şey yapamasından dolayı kendisine kızgın olan Yoon-joo işine bir süre ara veriyor.

Dedektif Hwang ise rozetinin artık ağır geldiğini söyleyerek istifa ediyor.Gölge ise izini kaybettiriyor ve gizemli komisyoncu ile adamlarını öldürüyor.

Yoon-joo ekibe ara vermesine rağmen Gölge’yi takibe devam ediyor.Gölge ile metroda karşılaşıyor.Hemen dedektif Hwang’a haber vererek takibe devam ediyor.

Yoon-joo’ya zarar vermeyen Gölge,kaçışına devam ederken ekip lideri Hwang’ı bıçaklıyor ve eski metronun alt katlarına giderek izini kaybettirmeye çalışıyor.

Gölge’nin takibine devam eden Yoon-joo, eski metronun alt katlarında Gölge tarafından yakalanıp rehin alınıyor. Trenin son hızla gelmesiyle Yoon-joo kurtuluyor ve Gölge kaçışına devam ediyor.

Ekip lideri Hwang ise yarasını umursamayarak, Gölge’nin takibine tekrar katılıyor ve hayatını riske atarak Gölge’yi vuruyor.

Böylece filmimiz buruk bir mutlu son ile bize veda ediyor. Filmimizin sonunda gözetim ekibimiz üniformaları Sincap’ın cenazesine katılıyor. Ve başarılı ekip,yeni takiplerine devam ederek gözlerimizi yaşartıyor.

Oyuncu kadromuzu ise beraber gülerek görmek bizi mutlu ediyor.Onları böyle gülümserken görmek güzel.

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

 

 

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
38
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments