HARRY POTTER SERİSİ: HARRY POTTER VE FELSEFE TAŞI

  • Home
  • Film
  • HARRY POTTER SERİSİ: HARRY POTTER VE FELSEFE TAŞI

Harry Potter, dünyada en çok izlenen seri filmidir. Yayınlandığı dönemden bu zamana büyük ilgiyle izlenmiştir. Harry Potter ve arkadaşlarının maceraları, her bölümde soluksuz devam etmiştir.

HARRY POTTER SERİSİ: HARRY POTTER VE FELSEFE TAŞI

harry potter 

Tür: Macera, Fantastik, Bilim Kurgu

Yönetmen: Chris Columbus

Dağıtıcı: Warner Bros. Pictures

Yapım Yılı: 2001-2002

Süre: 2 saat 32 dakika

Ülke: ABD, İngiltere

Konusu

harry potter

Harry Potter’ın ailesi şaibeli bir kaza sonucu hayatlarını kaybetmiş ve Harry öksüz kalmıştır. Onun kalabileceği tek yer pek sevmediği teyzesinin yanıdır. Harry, yanında kaldığı teyzesi ve ailesinden kötü muamele görerek büyümüştür. O, evde hizmetçi olarak yaşamıştır. Ancak Harry’nin ailesinden gelen bir yeteneği vardır. O, büyü kullanabilmektedir. Harry büyüdükçe yetenekleri ortaya çıkmaya başlamıştır. Kısa süre sonra Harry, Hogwarts cadılık ve büyücülük okulundan davet alır ve oraya gitmek için her şeyi yapar.

O, Hogwarts’a gidince hayatı değişecek, kendisini maceraların ve sırların içinde bulacak ve orada kocaman bir ailesi olacaktır. Onun tek amacı ailesinin nasıl ve kimin tarafından öldürüldüğünü bulmaktır. Harry, serinin bu filminde ölümsüzlük veren Felsefe Taşını korumaya çalışacaktır. Harry Potter serisi, J.K Rowling’in romanlarından uyarlanan bir seri filmidir. Film yayınlandığı dönemden bu zamana büyük ilgi görmüştür. En çok izlenen seri filmler arasındadır.

Karakterler

harry potter

Daniel Radcliffe

harry potter

Filmde, Harry Potter karakterine hayat vermiştir. O, ailesini küçük yaşta kaybetmiş ve öksüz olarak büyümüştür. Ailesinden aldığı yetenekleri vardır. Cesur bir yapıya sahiptir. Sevdiklerini korumak için her şeyi yapmaktadır. Onun amacı ailesini sır ölümünü ortaya çıkartmaktır.

Emma Watson

harry potter

Filmde, Hermione Granger karakterini canlandırmıştır. Çalışkan ve zeki bir kızdır. Harry’nin en yakın arkadaşıdır. Başarılı olmak onun için çok önemlidir ve bunun için çok çalışmaktadır.

Rupert Grint

harry potter

Filmde, Ron Weasley karakterine hayat vermiştir. Neşeli ve tembel bir yapısı vardır. Harry ve Hermione kadar cesur değildir. Harry, Hermione ve Ron yakın arkadaşlardır.

Robbie Coltrane

harry potter

Filmde, Rubeus Hagrid karakterine hayat vermiştir. Hogwarts’ın hoclarındandır. Neşeli bir karakteri vardır ve hayvanlarla arası oldukça iyidir. Harry ve arkadaşlarını korumaya çalışmaktadır. Harry’nin en yakınıdır.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız.

 

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
88
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments