DOĞAL TAŞLAR 4 (HAVLİT-HEMATİT-JASPER-KAPLAN GÖZÜ-KRİZOKOL)

  • Home
  • İnceleme
  • DOĞAL TAŞLAR 4 (HAVLİT-HEMATİT-JASPER-KAPLAN GÖZÜ-KRİZOKOL)

Doğal taşların insan yapısına olan etkileri en eski zamanlardan beri bilinen ve üstünde çalışılan bir şeydir. Yeryüzünde bu tarz özellikleri bulunan birçok taş bulunmaktadır. Ancak hepsinden bahsetmemiz olanaksız olacağından size en bilindik ve etkili olanları kısaca tanıtmaya çalışacağız. Keyifli okumalar dileriz.

HAVLİT/HOWLİTE

Yaygın olarak bilinen adı stres taşıdır. Adından da anlaşılacağı üzere stresli durumların üstesinden gelmemize ve bizi sakinleştirmeye yardımcı özellikleri vardır. Aynı zamanda eğer geçmiş yaşamımızda yaşadığımız olumsuz olayların etkisini hala hissediyorsak bunu aşmamıza da yardımcı olmaktadır. Saplantılı ve sinirli bir yapıdan çıkararak hayata karşı daha pozitif yaklaşmamızı sağlar. Havlit taşı bilindiği kadarıyla tüm burçlara uyum sağlamaktadır.

HEMATİT/HEMATİTE

doğal

 

Hematit taşının bir diğer adı ise eklem taşıdır. Vücudumuzun fiziksel yapısı üzerinde olumlu etkileri bulunur. Bünyemizde barındırdığımız enerji katmanlarını düzenler. Tedavi edici özelliği ise eklem ağrısı ve romatizmal rahatsızlıklar üzerinedir. Tedavi edici özelliğini ise iletken olmasından almaktadır. Aynı zamanda bireyin kendisi ile olan ilişkisini destekleyerek kendiyle barışık bir kişi olmasına yardımcı olmaktadır. Bu taşın uyumlu olduğu burçlar ise kova ve koç olarak karşımıza çıkmaktadır.

JASPER

doğal

Bu taş yaydığı enerji ile yaşam gücümüzü yükseltmektedir. Bu özelliğinden dolayı ona yaşam gücü taşı da denilir. Aynı zamanda karaciğer rahatsızlıklarına da iyi geldiği bilinmektedir. Kişisel karakterimize kazandırdığı olumlu özellik ise ikna kabiliyetimizin gelişmesine yardımcı oluşudur. Özellikle erkeklerde hormonsal dengeyi sağlayarak erkeksiz özellikleri arttırmaktadır. Jasper taşının uyumlu olduğu burçlar ise koç, aslan, başak ve oğlaktır.

KAPLAN GÖZÜ/TİGER EYE

doğal

Kaplan gözü taşı halk arasında kuvvet taşı olarak da bilinir. Bedensel açıdan boyun, migren ağrılarına iyi gelir. Aynı zamanda vücudumuzdaki organların uyum içinde çalışmasını destekler. Bilinçaltı temizliğinde katalizör görevi görür. Üstünde taşıyan kişiye yaşama gücü, canlılık ve dayanma gücü verir. Uyumlu olduğu burçlar ise ikizler, akrep, oğlak ve yengeçtir.

KRİZOKOL/CHRYSOCOLLA

doğal

Bir diğer adı uyum taşıdır. Bu ismi almasının sebebi ise ikili ilişkilerdeki sorunları çözmeye yönelik etkileridir. Çiftler arasındaki enerjiyi dengeleyerek negatif enerjinin dışarı atılmasını sağlar. Çiftler arasındaki uyumsuzlukların çözülmesinde ilk başvurulacak doğal taş krizokol taşıdır. Boğa, başak ve ikizler ise uyumlu olduğu burçlar arasında yer almaktadır.

 

Diğer İnceleme yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Diğer doğal taşlar ile ilgili yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
2
Tags:

Armağan Çakır

Ortaçağ'a hayran bir adam...

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments