DOĞAL TAŞLAR 2 “Akumarin-Aventurin-Ametrin-Apatit-Azurit”

  • Home
  • İnceleme
  • DOĞAL TAŞLAR 2 “Akumarin-Aventurin-Ametrin-Apatit-Azurit”

Doğal taşlar…

Serimizin ikinci bölümü ile karşınızdayız sevgili Gossive okuyucuları. Bu bölümde sizlere doğal taşların duygusal, ruhsal ve bedensel sağlığımıza olumlu katkılarından bahsedeceğiz.

AQUMARİN/AKUMARİN

doğal

Akumarin taşının özellikleri arasında en dikkat çekici olanı hormon dengesini sağladığı inanışıdır. Bunun yanısıra bronşit gibi solunum rahatsızlıklarına da iyi geldiği düşünülmektedir. Aynı zamanda damar tıkanıklığı ve kemik yapısının gelişimine olumlu katkıları bulunmaktadır. Kendine güveni güçlendirdiği gibi depresyon ve ruhsal dengesizliklere bire birdir. Halk arasında genellikle “rahatlama taşı” olarak bilinmektedir.

AVENTURİN

Aventurin taşının ise kalp bölgesine olumlu etkileri olduğu düşünülmektedir. Aynı zamanda bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelerek ishal, şişkinlik ve gaz sancılarına olumlu etkileri bulunur. Yüksek kolesterolü düşürür. Derin korkular ve gerginliklere karşı pozitif bir etkisi bulunur. Sakinlik ve yaşama sevincini arttırarak dinlendirici bir uyku geçirmenizi sağlar. Bir takım inanışlara göre kişiye şans getirdiğine de inanılmaktadır.

AMETRİNE/AMETRİN

doğal

Bu taşın özelliği ise Ametist ve Sitrin taşlarının birleştiği bir enerjiden oluşmasıdır. Bu iki ayrı taşın özelliklerinin bir kısmını içinde barındırır. Pozitif enerjimizi yükselterek kötü enerjiden korumaktadır. Aynı zamanda etrafımızdaki negatif enerjiyi de olumlu yönde değiştirmektedir. Kötü düşüncelerden arındırarak kalp ve beyin uyumunu sağlar. Kişisel enerji taşıdır.

APATİTE/APATİT

Halk arasında ağırlıklı olarak “dinçleşme taşı” olarak bilinmektedir. İçinde barındırdığı yüksek enerjinin titreşimleri yoluyla vücudumuzdaki dinçliği ve dinginliği arttırmaktadır. Aynı zamanda geçmişte yaşadığımız ve bizde derin izler bırakan olayların kötü enerjisini üstümüzden atarak huzura kavuşmamızda etkilidir.

AZURİTE/AZURİT

DOĞAL

Bizim daha çok aşina olduğumuz ismi “mutluluk taşı” dır. Azurit taşının en etkili özelliği duygularımız üzerindeki etkisidir. Psikolojik açıdan hislerimizi pozitif yönde etkileyerek duygusal olarak güçlenmemize yardımcı olur.  Aynı zamanda aşk duygusunun körüklenmesi ve büyümesi hususunda etkileri bulunmaktadır.

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1
Tags:

Armağan Çakır

Ortaçağ'a hayran bir adam...

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments