DOĞAL TAŞLAR 3 “Barit-Dumortierit-Florit-Fuksit-Galen”

  • Home
  • İnceleme
  • DOĞAL TAŞLAR 3 “Barit-Dumortierit-Florit-Fuksit-Galen”

Doğal taşlar yazımızın üçüncü bölümü ile siz değerli Gossive okuyucularının karşısındayız. İyi okumalar dileriz 🙂

BARİT/BARİTE

doğal

 

Barit taşının bilinen en belirgin özelliği vücudumuzdaki mevcut enerjiyi dengelemesi ve sabitlemesidir. Bu şekilde kişisel ilişkilerimizdeki karşılıklı yaydığımız enerji pozitif yönde ilerleyecektir. Vücudumuzdaki negatif enerjiyi pasif konuma getirerek düzgün bir iletişim kurmamız konusunda bize destek olmaktadır. Fiziksek, duygusal ve zihinsel açıdan da bir çok faydası bulunmaktadır. Uyumlu olduğu burç ise kovadır.

DUMORTİERİT

doğal

Dumortierit taşının zekamızın gelişimi konusunda oldukça faydalı etkileri bulunmaktadır. Özellikle ezber yapma ya da geçmişte yaşanan olayları hatırlamakta zorluk yaşıyorsak bu taş tamda aradığımız şey olabilir.  Mavi safir taşı ile beraber etkisini maksimum alabileceğimiz bu taş hafızamızın gelişmesine katkı sağlayarak unutkanlık ile ilgili sıkıntılarımızı bir kenara bırakmamıza yardımcı olacaktır. Bu şekilde hem öğrenme kabiliyetimiz gelişmiş olacak hem de sosyal hayatta daha başarılı bir birey olarak öne çıkmamıza yardımcı olacaktır. Uyumlu olduğu burçlar ise aslan ve oğlaktır.

FLORİT/FLUORİTE

Florit, enerji koruyan taş olarak bilinmektedir. Vücudumuzdaki enerjiyi düzenleyerek daha dengeli bir hale gelmesine yardımcı olur. İçerdiği kalsiyum sayesinde kemik ve diş gelişiminin daha düzenli olmasını sağlayarak sağlıklı bir gelişim yaşamamızı sağlar. Aynı zamanda yoğun baş ağrılarına da iyi geldiği bilinmektedir. Uyumlu olduğu burç kovadır.

FUKSİT/FUCHSİTE

Özellikle ruhsal ve bedensel açıdan huzursuz olduğumuz ve kendimizi rahatsız hissettiğimiz zamanlarda Fuksit taşı tamda ihtiyacımız olan şeydir.  Yaygın olarak rahatlatıcı taş olarak da bilinmektedir. Baş ağrısı, baş dönemsi ve sersemleme hallerine karşı pozitif etkileri bulunduğu bilinmektedir. Aynı zamanda Mental enerjimizi güçlendirerek psikolojik açıdan verdiği enerji ile rahatlamanıza yardımcı olmaktadır. Uyumlu olduğu burçlar başak, terazi, kova ve boğadır.

GALEN/GALENA

doğal

Galen taşı bilinç altımızı temizlememize ve ruhsal olarak iyileşmemize yardımcı olmaktadır. Labradorit taşı ile etkisinin arttığı gözlemlenmiştir. Yaydığı enerji sayesinde ruhsal sağlığımızın dışında bedensel sağlığımız konusunda da olumlu etkileri bulunmaktadır. Uyumlu olduğu burç ise oğlaktır. Etkisini göstermesi için kişinin üstünde taşınmalıdır.

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Doğal taşlar konulu diğer yazımız için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
5
Tags:

Armağan Çakır

Ortaçağ'a hayran bir adam...

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments