CHARLIE’NİN ÇİKOLATA FABRİKASI

  • Home
  • Film
  • CHARLIE’NİN ÇİKOLATA FABRİKASI

Charlie’nin Çikolata Fabrikası Johnny Depp’in en önemli yapıtlarından birisidir. Film, izleyiciye renkli bir dünyanın kapılarını aralamış ve Charlie ile birlikte Willy Wonka’nın çikolata fabrikasını gezme imkanı sağlamıştır.

CHARLIE’NİN ÇİKOLATA FABRİKASI

charlienin çikolata fabrikası

Tür: Komedi, Fantastik, Aile, Macera

Yönetmen: Tim Burton

Dağıtıcı: Warner Bros. Pictures

Yapım Yılı: 2005

Süre: 115 dakika

Ülke: ABD

Konusu

charlie'nin çikolata fabrikası

 

Charlie ile yaşayan bir çocuktur. Charlie’nin ailesi fakir ve zor geçinmektedir. Ancak Charlie ailesini çok sevmekte ve onlara daima destek olmaktadır. Charlie yıllardır kapalı olan Willy Wonka’nın esrarengiz çikolata fabrikasını merak etmektedir. Bir gün Willy Wonka fabrikasını açarak, 5 çikolata ambalajının içerisine altın bilet koyarak, 5 şanslı şanslı çocuğa fabrikasını gezdirmeye karar verir. Charlie bu fırsat ile hayallerine belki de hayallerinin ötesinde bir şeye sahip olacaktır. Ancak Charlie’nin çikolata alacak parası yoktur. Buna rağmen O, pes etmeden elinden geleni yapacaktır.

Charlie’nin şans eseri aldığı çikolatadan altın bilet çıkmasıyla birlikte O, fabrikaya girecek şanslı çocuklar arasına girmiştir. Charlie fabrikaya büyükbabası ile gider. Çocuklar fabrikada birçok tuhaf ve ilginç olaylar yaşayacak, Umpa Lumpalarla tanışacak ve Wonka’nın çikolata şelalesini göreceklerdir. Charlie diğer çocuklara göre daha zeki, sakin ve açgözlü değildir. Böylelikle hem Wonka’nın dikkatini çekecek hem de hedefine başarıyla ulaşacaktır. Tim Burton’ın yönetmenliğini yaptığı, Johnny Depp’in oyunculuğunu üstlendiği film, bize renkli bir dünyanın kapısını açacaktır.

Karakterler

charlie'nin çikolata fabrikası

Johnny Depp

charlie'nin çikolata fabrikası

Johnny Depp bu filmde Willy Wonka karakterine hayat vermiştir. O, bizi oyunculuğu ile ekranlara kilitlemiştir. Bu film onun önemli yapıtlarından birisidir. Willy Wonka’nın geçmişi hüzünle geçmiştir. Babası diş doktorudur ve onunla uzun süre görüşmemiştir. Eğlenceli ve tuhaf bir yapısı vardır. Farikasını 5 çocuğa açmış ve birinin hayallerine kavuşmasına sebep olmuştur.

Freddie Highmare

charlie'nin çikolata fabrikası

Filmde Chalie Bucket karakterine hayat vermiştir. Ailesinin durumu iyi değildir ve zor geçinmektedirler. En büyük hayali Willy Wonka’nın çikolata fabrikasını görmektir. Willy Wonka’nın altın biletlerinden birini bulan Charlie hem hayaline kavuşmuş hem de Willy Wonka’yı daha yakından tanımıştır. O, sakin ve akıllı bir çocuktur.

David Kelly

charlie'nin çikolata fabrikası

Filmde Charlie’nin büyükbabası Joe karakterini canlandırmıştır. O, Charlie ve ailesiyle birlikte yaşamaktadır. Charlie’nin hayallerine kavuşmasında yardımcı olan ve ona büyük desteği sağlayan kişidir.

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments