BİR SHAHRUKH KHAN BAŞYAPITI: MY NAME IS KHAN

  • Home
  • Film
  • BİR SHAHRUKH KHAN BAŞYAPITI: MY NAME IS KHAN

My Name Is Khan, Shahrukh Khan’ın başyapıtlarından birisidir. Filmin konusunun yanında onun oyunculuğu izleyen tarafından büyük takdri toplamıştır. Film izlenmesi gereken bir başyapıttır.

MY NAME IS KHAN

my name is khan

Konusu

“ Sayın Başkan, benim adım Khan ve ben bir terörist değilim.”

Film, Aspenger Sendromu olan Rızvan Khan’ın mücadelesini, sevgisini ve yaşamını anlatmaktadır. Rızvan küçüklüğünden beri hep annesi ile birlikteydi. Annesi ölünce Amerika’ya kardeşinin yanına gitmek zorunda kalır. Rızvan’ın Amerika’ya gitmesiyle hayatı tamamen değişir. O, orada tanıştığı dul bir kadın olan Mandira’ya âşık olur.

Mandira daima neşeli ve güzel gülümseyen bir kadındır. O, boşanmış ve Sam adında bir oğlu vardır. Rızvan ile evlendikten sonra ilk başlarda mutlu giden hayatı, 11 Eylül saldırılarından sonra değişecektir. Soyadlarının Khan olması, onları da zorlu bir mücadeleye sokmuştur. Mandira’nın oğlu okulda karşıt kesimden gençler tarafından öldürülmüştür.

Onun öldürülme sebebi, evlendikten sonra annesinin Khan soyadını almasıdır. Mandira bu olaydan sonra Rızvan’ı terk edecektir. Ona, ABD başkanına gidip, soyadının Khan olduğunu ama bir terörist olmadığını söyleyip geri gelmesini söyler. Rızvan hastalığından dolayı bunu ciddiye alır ve zorlu mücadelesi başlar.

Tür: Dram, Romantik

Yönetmen: Karan Johar

Yapım Yılı: 2009

Ülke: Hindistan

Karakterler

Shahrukh Khan

my name is khan

Filmde Aspenger Sendromu olan Rızvan Khan karakterine hayat vermiştir. O, iyi kalpli, sevecen, yardımsever ve mücadeleci bir yapıya sahiptir. Amerika’ya taşınıp Mandira ile evlenince hayatı değişecektir. Mandira’nın oğlu onun en yakın arkadaşıdır. Onun ölümü Rızvan’ı sarsmış ve büyük bir mücadele ile karşı karşıya kalmıştır.

Kajol

my name is khan

Filmde, Rızvan Khan’ın eşi Mandira karakterini canlandırmıştır. Neşeli ve mücadeleci bir yapısı vardır. Oğlunun ölümü ona büyük sarsıntı yaşatmış ve onu öldürenleri bulmak için bir mücadelenin içine girmiştir.

Sonya Jehan

my name is khan

Filmde, Rızvan’ın eşi Hasina karakterini canlandırmıştır. Psikoloji bölümünde akademisyendir. O, Rızvan’ın hastalığını ilk fark eden kişidir ve ona her türlü yardım ve destekte bulunmuştur.

Jimmy Shergill

my name is khan

Rızvan’ın kardeşi Zakir karakterine hayat vermiştir. İşine düşkün ve çalışkan bir yapıya sahiptir. Önceleri abisine karşı bir duvar ören Zakir, zamanla onu anlamaya başlayacaktır.

 

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments