Ziyaret Edilmesi Yasak Olan 5 Lokasyon

Ziyaret Edilmesi Yasak Olan 5 Lokasyon

Bilinmeyen sebeplerden ötürü insanoğluna yasak olan şeyler hep çekici gelmiştir. Dünyada girilmesi imkansız ve yasak olan yerleri sizler için listeledik.

Nihau Adası, ABD

Ada’nın takma adından da (yasak ada) anlaşılacağı üzerine ziyaretlere yasak Bu ada Amerika birleşik devletleri‘ne bağlı Hawaii eyaletine dahildir. Ada 1864 yılında Hawai Kralı 4. Kamehameda’ya  satıldıktan sonra Robinson ailesine geçti ve 1915 yılından beri ziyaretçilere kapalı kaldı. Özel mülkiyet statüsünde olan bu ada özel bir davet olmaksızın ziyarete kapalıdır.

51. Bölge, Amerika Birleşik Devletleri

Böyle bir liste yapıp 51 bölgeden bahsetmemek olmaz tabii. Adı sıkça komplo teorileri içinde geçen 51 bölge Nevada çölünde bulunuyor. Amerika ordusuna ait olan bölgede uçak sistemleri test merkezi olarak kullanılıyor. 51. bölge ziyaret edilmesi yasak neler arasında.

Lascaux Mağarası, Fransa

1940 yılında tesadüf eseri keşfedilen mağara da 1700 yıl öncesinden kalma resimler olduğu düşünülmektedir. Daha sonraları ziyaret açılan mağaranın ziyaretçiler tarafından çizimler ve tarihi eserlerde bozulma fark edilmesinin ardından ziyarete kapatılmıştır. 1979 yılında UNESCO Dünya mirasları listesine giren mağarada ziyaret edilmesi yasak yerler arasında.

Surtsey Adası, İzlanda

İzlanda’nın güneyinde volkanik olaylar sonrası oluşmuştur. 1965 yılından beri ziyaretçilere kapalıdır. Adayı sadece bilimsel araştırmalar yapmak isteyen bilim adamları tarafından ziyaret edilebiliyor.

Whites Kulübü, İngiltere

Londra’nın merkezinde bulunan ve İngiliz yüksek sınıfına ait bu kulüp evine üye değilseniz girmesi pek mümkün değildir. Whites kulübü 1693 yılında sıcak çikolata satmak için kuruldu. Dünya üzerinde bulunan gizli yerlerden biridir. Kulübe üye olan bazı kişiler prens Charles gibi  İngiliz kraliyet üyeleridir.

 

 

Diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
3
Tags:
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments